Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Фріц Габер (Haber) за синтез аміаку зі складових його елементів роки життя: 1868 - 1934 рр.

Нобелівський лауреат Фріц Габер (Haber) за синтез аміаку зі складових його елементів роки життя: 1868 - 1934 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Фріц Габер (Haber) за синтез аміаку зі складових його елементів роки життя: 1868 - 1934 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,83 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Фріц Габер (Haber)


за синтез аміаку зі складових його елементів
роки життя: 1868 - 1934 рр.
Німецький хімік Ф.Габер народився 9 грудня 1868 р. у м. Бреслау (нині м. Вроцлав, Польща) у родині торговця барвниками. Фріц у родині був єдиним сином. Його мати вмерла під час пологів. Після закінчення місцевої початкової школи Фріц вступив до Бреславської гімназії, де в нього виявився хист до літературної творчості. Він залюбки складав вірші, мріяв стати актором, але поступово хімія цілковито захопила його. 1886 р. він вступив до Берлінського університету, але після першого семестру перевівся до Гейдельберзького університету, де його вчителем став Р.Бузен – відомий учений. Бузен зацікавив Габера математикою і фізикою – предметами, які юнак продовжував вивчати в Берлінському технічному університеті. 1891 р. Габер одержав докторський ступінь і почав працювати у хімічних прикладних лабораторіях, де не надто цікавився теоретичними науками. Після переходу до Цюріхського федерального технологічного інституту, Габер опановує нові хімічні і виробничі процеси. На той час саме вони дали змогу Німеччині стати світовим лідером у галузі хімічних технологій. Свої дослідження Габер продовжував у Єнському університеті, де обіймав посаду асистента. 1896 р. результати його багаторічних праць були підсумовані в книзі «Експериментальні дослідження з розпаду і горіння вуглеводнів». Це відкрило Ф.Габеру шлях до лекторства в університеті в Карлсруе. 1906 р. Габеру надано звання професора фізичної хімії й електрохімії. Його призначено директором інституту при університеті. Найбільш вагомі лабораторні дослідження Габер розпочав 1905 р., коли став одержувати аміак для подальшого його перетворення на нітрат. У той час гострою постала проблема одержання азотистих добрив. Учений експериментував з метою одержання аміаку шляхом з'єднання атмосферного азоту з воднем. Ряд хіміків вже намагалися синтезувати аміак завдяки прямій реакції між його складовими – азотом і воднем, але цей метод вимагав надвисокої температури (10000 С), що значно здорожувало виробництво. Після ряду дослідів Габер дійшов висновку, що аміак можна синтезувати і за температури нижче 3000 С. Дослідження Габера щодо синтезу аміаку фінансувалися німецькою промисловою корпорацією БАСФ. Разом з Бошем ним був розроблений новий метод одержання аміаку, що і дотепер залишається основою широкомасштабного виробництва аміаку в усьому світі. Нобелівська премія була вручена Габеру в 1918 р. «за синтез аміаку зі складових його елементів». Через переслідування нацистів його здоров'я було підірвано, він переніс серцевий напад і помер у Швейцарії 29 січня 1934 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Фріц Габер (Haber) за синтез аміаку зі складових його елементів роки життя: 1868 - 1934 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок