Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Рудольф Людвіг Мьоссбауер (Mцssbauer) за дослідження резонансного поглинання гамма-випромінювання і відкриття ефекту, що носить його ім'я рік народження: 1929 р.

Нобелівський лауреат Рудольф Людвіг Мьоссбауер (Mцssbauer) за дослідження резонансного поглинання гамма-випромінювання і відкриття ефекту, що носить його ім'я рік народження: 1929 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Рудольф Людвіг Мьоссбауер (Mцssbauer) за дослідження резонансного поглинання гамма-випромінювання і відкриття ефекту, що носить його ім'я рік народження: 1929 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Рудольф Людвіг Мьоссбауер (Mцssbauer)


за дослідження резонансного поглинання гамма-випромінювання і відкриття ефекту, що носить його ім'я
рік народження: 1929 р.
Німецький фізик Р.Мьоссбауер народився 31 січня 1929 р. в Мюнхені в родині фототехніка. Початкової освіти набув у місцевих школах, потім вступив до некласичної середньої школи Мюнхена, яку закінчив 1948 р. Спочатку працював в оптичній фірмі, потім у Мюнхенському технічному університеті. 1952 р. став бакалавром, 1955 р. – магістром, а 1958 р. – доктором. Протягом академічного 1953/54 р. працював викладачем математики в тому ж університеті. Впродовж 1955 р.-1957 р. працював асистентом в Інституті медичних досліджень у Гейдельберзі, який входив до Інституту Макса Планка, а 1958 р. став стипендіатом-дослідником у Мюнхенському технічному університеті. 1957 р. Р.Мьоссбауер одружився з Елізабет Притц, фахівцем з дизайну, у них народилися син і дві дочки. Свої дослідження на здобуття докторського ступеня, присвячені розв'язанню проблеми випромінювання і поглинання гамма-променів атомними ядрами, він проводив в Інституті Макса Планка (Гейдельберг). Р.Мьоссбауер відкрив спосіб резонансної флуоресценції гамма-променів. Вивчаючи це явище, він встановив, що окремі ядра, випускаючи чи поглинаючи гамма-промені, передають імпульс взаємодії безпосередньо всьому кристалові. Оскільки кристал є набагато масивнішим за ядро, у випромінюваних і поглинюваних фотонів частотне зрушення не спостерігається; це явище, яке Р.Мьоссбауер назвав «пружним ядерним резонансним поглинанням гамма-випромінювання», нині зветься ефектом Мьоссбауера. Результати, опубліковані Р.Мьоссбауером 1958 р., або ігнорувалися вченими, або піддавалися сумніву. Через рік, визнавши потенційну важливість ефекту Мьоссбауера, деякі з них повторили його експерименти, і результати підтвердилися. 1961 р. Р.Мьоссбауер разом з Гофстедом дістав Нобелівську премію з фізики «за дослідження резонансного поглинання гамма-випромінювання і відкриття ефекту, що носить його ім'я». 1960 р. він бере творчу відпустку і стає стипендіатом-дослідником у Каліфорнійському технологічному інституті. 1961 р. працює професором, а 1964 р. повертається до Німеччини й обіймає посаду професора фізичного факультету Мюнхенського технічного університету, який він реорганізував на зразок організаційних структур американських університетів. Ця зміна в структурі німецької академічної освіти стала «другим ефектом Мьоссбауера». Протягом 1972-1977 рр. він очолював Інститут Лав’є-Ланжевена в Греноблі (Франція). Р.Мьоссбауер є членом Американського, Європейського та Німецького фізичних товариств, Індійської академії наук й Американської академії наук і мистецтв. Він удостоєний почесних докторських ступенів Оксфордського, Лейчестерського і Гренобльського університетів.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Рудольф Людвіг Мьоссбауер (Mцssbauer) за дослідження резонансного поглинання гамма-випромінювання і відкриття ефекту, що носить його ім'я рік народження: 1929 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок