Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> БАЛЬМЕН Яків Петрович Український письменник, художник - аматор

БАЛЬМЕН Яків Петрович Український письменник, художник - аматор

Назва:
БАЛЬМЕН Яків Петрович Український письменник, художник - аматор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,89 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
БАЛЬМЕН Яків Петрович
Український письменник, художник - аматор
Народився 10 серпня 1813 р. в с. Линовиця Полтавської губернії (нині Прилуцький район Чернігівської області) в родині графа, яка була тісно пов’язана з дворянами прогресивного напряму.
Освіту здобув у Ніжинському ліцеї, куди у 1830 р. вступив одразу в сьомий клас. Вчився одночасно з М. Гоголем.
Із молодих років у Я. де Бальмена пробудилася зацікавленість до живопису. В ліцеї він почав писати художні твори.
По закінченні ліцею (1832) служив офіцером у Білгородському полку. У військових справах часто виїжджав до Києва та інших міст України. Свої враження записував у щоденник. Саме тоді він працює над повістю «Изгнанник». Це був єдиний твір 30-х років, присвячений декабристам.
У 1833 р. Я. де Бальмен пише повість «Не дістанься нікому — ні мені, ні йому, злодію моєму», в якій зображує життя помісного дворянства, яке цінує багатство та зневажає честь і кохання. Інші його повісті — «Самогубець» (1833) і «Миза» (1834) — сповнені прагнень показати трагічне кохання молодих дівчат у тогочасному суспільстві.
Повісті Я. де Бальмена читаються з напруженням і здебільшого закінчуються трагічно. У діалогах розкривається внутрішній світ героїв, дається характеристика персонажів і їхня самооцінка. Його повісті стали відомими лише у 1888 р., після опублікування літературознавцем А. Кузьменком рукописів Бальмена, написаних у 1832—1837 рр.
У 1841 р. Я. де Бальмен у Петербурзі зустрівся з Є. Гребінкою, з яким вчився у Ніжині. Той знайомить його з багатьма письменниками, зокрема з Т. Шевченком. З їх допомогою він надрукував у журналі «Отечественные записки» свою повість «Інститутка», яку тогочасні критики назвали однією з найкращих. Через два роки у тому самому журналі була надрукована ще одна його повість — «Ярмарка».
На початку 40-х років Я. де Бальмена було переведено на військову службу до Одеси, ад’ютантом до генерал-лейтенанта Данненберга. Тут він працював над романом «Криниці» і мав можливість виїжджати в різні місця, зустрічатися з Т. Шевченком та іншими талановитими людьми. Разом з М. Башиловим Я. де Бальмен ілюстрував рукописний «Кобзар» Т. Шевченка (1844).
На Кавказі бере участь у бойових діях свого корпусу. Тут, 26 липня 1845 р., у віці 32 років він загинув.
Т. Шевченко, дізнавшись про загибель Я. де Бальмена, у присвяченій йому поемі «Кавказ» писав: «Мій Якове добрий, не за Україну, а за її ката довелось тобі пролить кров добру...».
Твори Бальмена ще глибоко не обмірковані і не проаналізовані. Крім ілюстрацій до творів Шевченка залишив 4 альбоми малюнків з життя тодішніх України й Росії. Його талант був багатогранний і його творчість посідає гідне місце в українській культурі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: БАЛЬМЕН Яків Петрович Український письменник, художник - аматор

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок