Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Габріела Містраль (Gabriela Mistral) за поезію істинного почуття, яка зробила її ім’я символом ідеалістичного прагнення для всієї Латинської Америки роки життя: 1889 - 1957 рр.

Нобелівський лауреат Габріела Містраль (Gabriela Mistral) за поезію істинного почуття, яка зробила її ім’я символом ідеалістичного прагнення для всієї Латинської Америки роки життя: 1889 - 1957 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Габріела Містраль (Gabriela Mistral) за поезію істинного почуття, яка зробила її ім’я символом ідеалістичного прагнення для всієї Латинської Америки роки життя: 1889 - 1957 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,14 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Габріела Містраль (Gabriela Mistral)


за поезію істинного почуття, яка зробила її ім’я символом ідеалістичного прагнення для всієї Латинської Америки
роки життя: 1889 - 1957 рр.
Габріела Містраль – псевдонім чилійської поетеси та педагога Лусіли Годой Алькаяги. Вона народилася 7 квітня 1889 р. в м. Вікунья в сім’ї вчителя початкової школи, індійця за походженням, менестреля, який складав вірші для місцевих свят та бродяжничав. 1907 р., працюючи помічником учителя в с. Ля-Кантера, дівчина була заручена з Ромеліо Уретою, який через два роки покінчив життя самогубством. Переживаючи цю трагедію, вона пише поетичний твір «Сонети смерті» (1914), який отримав першу премію на чилійському літературному конкурсі в Сантьяго. Габріела досягає успіху на викладацькій роботі. Вона стає старшим інспектором і одночасно викладачем ліцею в м. Антофагасті, згодом переїздить до м. Темуко, де стає директором жіночого ліцею, а в 1921 р. – директором ліцею в Сантьяго. Знайомство з професором Колумбійського університету Федеріко де Онісом сприяє виданню збірника віршів поетеси «Відчай» (1922). Перша публікація віршів Габріели за межами Чілі майже одразу принесла їй міжнародне визнання. Американський літературознавець Альфред Ортіс-Варгас писав, що поява такого поета, як Містраль, – це «подія епохи, адже на її віршах лежить відбиток вічності». Габріела Містраль отримує запрошення і переїздить до Мексіки, потім до США, а звідти в Іспанію, Швецію та Італію. Другий збірник віршів «Ніжність» (1924) також мав великий успіх. Протягом 1930-1931 рр. поетеса викладає латиноамериканську літературу в Бернард-коледжі Колумбійського університету; читає лекції в Вассар-коледжі і Мідлбері-коледжі. Містраль зробила і дипломатичну кар’єру: в 1932 р. була чилійським консулом в Італії, а в 1934 - в Іспанії. 1938 р. виходить збірник антифашистських віршів «Рубання лісу», пройнятих глибоким співчуттям до тих, хто постраждав у громадянській війні в Іспанії. В цьому ж році Містраль призначається чилійським консулом у Франції, але через загрозу Другої світової війни переїздить до Бразилії, де стає близьким другом Стефана Цвейга, який емігрував з Австрії. 1945 р. Містраль було присуджено Нобелівську премію з літератури «за поезію істинного почуття, яка зробила її ім’я символом ідеалістичного прагнення для всієї Латинської Америки». Містраль стає чилійським консулом в Лос-Анджелесі (1946), працює в Комісії ООН з прав людини, призначається консулом до Італії, але через слабке здоров’я виходить у відставку і переїздить у свій дім в Нью-Йорку. 1954 р. поетеса видала свою останню книгу віршів «Давильня», в основному присвячену самогубству сім’ї Цвейгів та свого племінника. «Заслання і повернення, траур і відродження, - писав про «Давильню» чилійський критик Фернандо Алегріа, - ось теми, які проходять скрізь усе її життя. Тільки віра, на думку поетеси, може принести спасіння». Габріела Містраль померла від раку в Нью-Йорку 10 січня 1957 р. Похована в м.Монте-Гранде, де провела дитинство. На могильній плиті вибито її власні слова: «Народ без свого художника – це тіло без душі».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Габріела Містраль (Gabriela Mistral) за поезію істинного почуття, яка зробила її ім’я символом ідеалістичного прагнення для всієї Латинської Америки роки життя: 1889 - 1957 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок