Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> КАМІНСЬКИЙ Феодосій Тимофійович Український краєзнавець і археолог

КАМІНСЬКИЙ Феодосій Тимофійович Український краєзнавець і археолог

Назва:
КАМІНСЬКИЙ Феодосій Тимофійович Український краєзнавець і археолог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,27 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
КАМІНСЬКИЙ Феодосій Тимофійович
Український краєзнавець і археолог
Народився 1888 р. в Миколаєві в робітничій родині. Його ім’я майже не відоме широкому загалу. 1912 р. закінчив Петербурзький археологічний інститут. Брав участь у першій світовій війні.
Куди б не закидала його доля, усюди займався краєзнавчою роботою. Публікації Ф. Камінського присвячені історії Миколаївщини, Запорожжя, Казахстану, Далекого Сходу. Та найбільше цікавила його історія півдня України. Загалом написав понад 100 статей і нарисів.
Як свідок подій, описав суд над лейтенантом П. Шмідтом та його сподвижниками в Очакові, обстежив Руську косу на Південному Бузі — місце переправи 1709 р. шведської армії, яка втікала з-під Полтави, табір Карла ХП, сліди якого знайшов.
Брав активну участь у розкопках, які проводив в Ольвії професор Б. Фармаковський. З 1924 по 1929 р. виконував обов’язки вченого-охоронця державного культурного заповідника «Ольвія». Завдяки наполегливості Ф. Камінського Ольвія стала заповідником.
Він записував із розповідей очевидців подробиці тих подій, свідком яких не міг бути сам: руйнування 1936 р. могили засновника Миколаєва М. Фалєєва, страти піонерів-підпільників Віті Хоменка та Шури Кобера, бій 68 десантників під час визволення Миколаєва 1944 р.
У1923 — 1929 рр. — директор Миколаївського історико-археологічного музею. Створив першу в Україні лабораторію, в якій працювали над збереженням і реставрацією зібраних цінностей.
1929 р. був заарештований і засуджений на п’ять років таборів. 1937 р. вдруге заарештований і засуджений на 10 років таборів. Втретє позбавлений волі 1949 р. і засуджений до заслання на п’ять років. Реабілітований у 1957 р.
У 1978 р. трагічно загинув.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: КАМІНСЬКИЙ Феодосій Тимофійович Український краєзнавець і археолог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок