Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Микола Рудь

Микола Рудь

Назва:
Микола Рудь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,43 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
РУДЬ Микола Данилович (1912-1989)
Народився 9 травня 1912 року в селі Олександрівка Зачепилівського району в багатодітній хліборобській сім'ї.
"Руді (по-вуличному Панкрати, прозвані так по імені мого діда, який після руйнації Січі осів між Ореллю і Берестовою), — пише Микола Данилович в автобіографії, — землі мали 8-9 десятин на 12 душ."
"Я закінчив досить успішно Зачепилівську семирічку, дякуючи викладачеві мови та літератури, письменнику-плужанину Федору Євтихеєвичу Злидню, який взяв мене на постій, завбачивши в моїх учнівських писаннях щось гідне уваги", — читаємо в автобіографії.
Перший віршик Миколи Даниловича про Дніпрогес був опублікований 1928 року в додатку до журналу "Червоні квіти". Тепло згадує й іншого свого вчителя літератора Івана Мироновича Прищепу.
В 1929 році М. Д. Рудь вступає до Красноградського педтехнікуму. Не отримавши місця в гуртожитку і талонів у студентську їдальню, він залишив педтехнікум і подався на Донбас. У тридцяті роки був членом літературної організації "Молодняк".
В 1936 році з'являється перша книжка М. Рудя — віршована збірка "Найближче". З повоєнного доробку відомі книжки "На Поділлі", "Час клопоту і сподівань", "Гомін до схід сонця", "Синій птах", "Дивень".
Як письменник самобутньо-неповторний, як майстер художньої прози Микола Рудь відкрився і утвердився, безперечно, своїм циклом романів "Боривітер" — "І не сказала люблю", "З матір'ю на самоті", "Не жди, не клич".
У своїх творах Микола Рудь закликав по совісті працювати й жити, по-синівському ставитися до природи, рідної землі, своєї історії, а найголовніше — над усе любити Батьківщину, щоденно творити, нести людям добре, чисте, корисне, істинно благородне.
За заслуги в розвитку літератури і в зв'язку з семидесятиріччям від дня народження Микола Данилович Рудь нагороджений орденом Дружби народів.
Помер Микола Данилович у Києві 22 жовтня 1989 року.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Микола Рудь

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок