Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Грація Деледда (Deledda)

Нобелівський лауреат Грація Деледда (Deledda)

Назва:
Нобелівський лауреат Грація Деледда (Deledda)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,75 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Грація Деледда (Deledda)


за поетичні твори, в яких із пластичною ясністю описане життя її рідного острова, а також за глибоке осмислення загальнолюдських проблем
роки життя: 1871 - 1936 рр.
Італійська письменниця Г.Деледда народилася 27 вересня 1871 р. у м. Нуора на Сардинії в родині юриста. Сільське життя було настільки замкнутим, що місцеві жителі говорили не по-італійському, а на діалекті дуже наближеному до латинської мови. До 10 років Деледда відвідувала місцеву школу, брала уроки італійської й французької мови. Крім того, дуже багато читала – російську прозу XIX століття і романи Гюго й Бальзака. Рано починає писати вірші, а в 15 років її оповідання «Сардинська кров» з'являється на сторінках римського ілюстрованого журналу. 1895 р. вийшла друком перша книга Деледди «Чесні душі». 1900 р. Деледда виходить заміж, переїжджає до Риму, де і живе надалі. Протягом усього подальшого життя вона пише приблизно по одному роману на рік. Дія її книг відбувається на Сардинії. Хоча творчість Деледди складно віднести до будь-якого літературного напряму, її творчі доробки можна розглядати в контексті натуралістів. На думку натуралістів, поведінка людини визначається спадковістю й навколишнім середовищем, тобто тим, що не залежить від самої людини. Як правило, головними героями натуралістів є представники нижчих класів. Найвідомішими її творами є – роман «Еліас Портулу» (1903), «Попіл» (1904). 1916 р. за цим романом знімається фільм за участі італійської акторки Елеонори Дузе. Роман «Плющ» (1908) переробляється для постановки на сцені. В основу лібрето опери «Благодать» В.Микетті покладено оповідання Деледди. Інші значні твори цього періоду – романи «Голуби та яструби» (1912) і «Тростини на вітрі» (1913). Кульмінацією реалістичного періоду творчості Деледди став роман «Мати» (1920). Згодом творча манера Деледди зазнає істотних змін. Романи цього періоду, як вважають критики, є не настільки вдалими, порівняно з попередніми. Вони втратили барвистість опису сардинського життя, що становило головну силу Деледди як письменниці. 1926 р. Деледда одержує Нобелівську премію з літератури «за поетичні твори, в яких із пластичною ясністю описане життя її рідного острова, а також за глибоке осмислення загальнолюдських проблем». На схилі років хвора і самотня, вона підводить підсумок своєї творчості в автобіографічному романі «Козима, майже Грація» (1936). Роман залишився незакінченим і вийшов друком після її смерті. Померла Деледда 16 серпня 1936 р. у Римі.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Грація Деледда (Deledda)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок