Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джон Кер’ю Еклс (Eccles) за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів у периферичній і центральній ділянках мембран нервової клітини роки життя: 1903 - 1997 рр.

Нобелівський лауреат Джон Кер’ю Еклс (Eccles) за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів у периферичній і центральній ділянках мембран нервової клітини роки життя: 1903 - 1997 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джон Кер’ю Еклс (Eccles) за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів у периферичній і центральній ділянках мембран нервової клітини роки життя: 1903 - 1997 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,82 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джон Кер’ю Еклс (Eccles)


за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів у периферичній і центральній ділянках мембран нервової клітини
роки життя: 1903 - 1997 рр.
Австралійський фізіолог Дж.Еклс народився 27 січня 1903 р. у Мельбурні в родині вчителів. 1925 р. Джон одержує диплом із відзнакою з медицини в Мельбурнському університеті. Потім він продовжує освіту в Магдален-коледжі в Оксфорді, який закінчив також з відзнакою через два роки і почав працювати разом з Ч.Шеррінгтоном в галузі вивчення процесу спільного функціонування м'язів і нервових структур при рефлексах. 1929 р. Дж.Еклс був визнаний гідним магістерського і докторського ступенів, а 1934 р. стає викладачем. Передчуваючи наближення війни, Дж.Еклс повертається до Австралії, отримавши посаду директора Інституту патології імені Канемацу при Сіднейському госпіталі. Тут він створив дослідницьку лабораторію і залучив до співпраці ряд видатних учених, включаючи Б.Каца і С.Каффлера. Ними проводилися дослідження впливу хімічних речовин на передання збудження від нервових клітин до м'язових волокон. Під час Другої світової війни Дж.Еклс виконує завдання комісії австралійських збройних сил. 1944 р. він переїхав до Нової Зеландії, де в медичному коледжі університету Отаго одержав посаду професора фізіології. Тут його надихнули ідеї К.Поппера, відомого філософа, який вважав, що головну роль у науковому прогресі відіграє можливість спростування усталених гіпотез. Дж.Еклс розробив методику подразнення і реєстрації активності нейронів спинного мозку в кішок, а його колега Дж.Кумбс – блок електричної стимуляції й реєстрації. 1951 р. Дж.Еклс читав лекції в Магдален-коледжі, а потім поїхав разом з Дж.Кумбсом працювати в тільки-но створений Австралійський національний університет в Канберрі. Тут ними продовжено роботи з вивчення процесів збудження й гальмування у нервових клітинах. 1963 р. Дж.Еклс одержав Нобелівську премію з фізіології і медицини разом з А.Ходжкіним і А.Хакслі «за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів у периферичній і центральній ділянках мембран нервової клітини». 1966 р. працював у США, з 1975 р. – у Швейцарії. 1928 р. Дж.Еклс одружився з Ірен Френсіс Міллер; у них було четверо синів і п'ятеро дочок. Після розірвання шлюбу з першою дружиною 1968 р. Дж.Еклс одружується вдруге з Хеленою Табориковою, яка співпрацювала з ним у подальші роки. Йому було присуджено Королівську медаль Лондонського королівського товариства (1962) і медаль Котеніуса Німецької академії натуралістів «Леопольдіна». Дж.Еклс був іноземним членом академій наук ряду країн. Дж.Еклс помер 1997 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джон Кер’ю Еклс (Eccles) за відкриття, що стосуються іонних механізмів збудження і гальмування процесів у периферичній і центральній ділянках мембран нервової клітини роки життя: 1903 - 1997 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок