Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Клаус Олаф фон Клітцинг (Klitzing) за відкриття квантового ефекту Хола рік народження: 1943 р.

Нобелівський лауреат Клаус Олаф фон Клітцинг (Klitzing) за відкриття квантового ефекту Хола рік народження: 1943 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Клаус Олаф фон Клітцинг (Klitzing) за відкриття квантового ефекту Хола рік народження: 1943 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,49 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Клаус Олаф фон Клітцинг (Klitzing)


за відкриття квантового ефекту Хола
рік народження: 1943 р.
Німецький фізик Клаус фон Клітцинг народився 28 червня 1943 р. у місті Шрода неподалік німецько-польського кордону. Він був третім з чотирьох дітей лісничого Богислава фон Клітцинга та Анни Ульбріх. Під час Другої світової війни родина Клітцингів емігрувала на Захід до Люттена, потім до Ольденбурга, а 1961 р. – до Ессена. Клаус здобув середню освіту в Артланд-гімназії міста Квахенбрюна, що дозволило йому спеціалізуватися з фізики в Технічному інституті Брауншвейга. 1969 р. Клітцинг захистив докторську дисертацію, в якій показав результати досліджень тривалості життя носіїв струму в напівпровідниковому антимоніді індію. Надалі він займається дослідженнями напівпровідників. 1971 р. Клітцинг одружується з Ренатою Фалькенберг, у них народилися два сини і дочка. 1975 р. Клітцинг провів в Оксфорді, де в той час виготовлялися кращі надпровідні магніти – важливий інструмент для дослідження поведінки електронів у напівпровідниках. Через чотири роки Клітцинг починає працювати в лабораторії сильних магнітних полів у Греноблі, а 1980 р. стає професором Технічного університету в Мюнхені. 1986 р. він очолює інститут фізики твердого тіла М.Планка в Штуттгарті, де досліджує явище, відкрите 1880 р. і відоме в фізиці як ефект Хола. Клітцинг удосконалив методику дослідження цього явища, запропонувавши квантовий ефект Хола, який міг би стати новим стандартом електричного опору з дуже високою точністю. 1985 р. Клітцингу було присуджено Нобелівську премію з фізики за відкриття квантового ефекту Хола. Роботи Клітцинга відкрили для досліджень новий напрям, надзвичайно важливий не лише для теорії, а й для практичного застосування. Численні нові явища, відкриті у наступні роки, і нові проблеми, що постали в фізиці електронних шарів, є продовженням ідей Клітцинга. Клітцинг удостоєний також премії Вальтера-Шотткі Німецького фізичного товариства і премії Х’юлетта Паккарда Європейського фізичного товариства.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Клаус Олаф фон Клітцинг (Klitzing) за відкриття квантового ефекту Хола рік народження: 1943 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок