Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> КУБІЙОВИЧ Володимир Михайлович Український географ і демограф, громадський діяч

КУБІЙОВИЧ Володимир Михайлович Український географ і демограф, громадський діяч

Назва:
КУБІЙОВИЧ Володимир Михайлович Український географ і демограф, громадський діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
КУБІЙОВИЧ Володимир Михайлович
Український географ і демограф, громадський діяч
Народився в 1900 р. на Лемківщині (тепер Польща) . в українсько-польській родині. Закінчив філософський факультет Ягеллонського (Краківського) університету. У 1928— 1939 рр. працював доцентом цього навчального закладу. З 1940 р. обіймав посаду професора в Українському вільному університеті в Празі. З 1931 р. — дійсний член НТШ, очолював його географічну комісію. Автор близько 80 праць з антропогеографії й демографії. В 30-х роках співробітничав із «Просвітою», в одному з видавництв якої вийшла його праця «Теорія й людність українських земель» (1935).
Наукові праці В. Кубійовича - географа присвячені проблемам вивчення антропогеографії Українських Карпат, географії демографічних процесів населення України і окремих її регіонів (Галичини, Карпат, Волині та Полісся).
У своїх дослідженнях обстоював геополітичні інтереси України, за що був звільнений у 1939 р. з Краківського університету. З 1940 р. — професор Українського вільного університету.
Активний учасник національно-визвольного руху. В середині 1940 р. очолив Український центральний комітет у Кракові, який координував діяльність українських громадсько-культурних організацій. У квітні 1943 р. ініціював створення у Львові і очолив Військову управу, яка здійснювала заходи з формування першої Української національної дивізії «Галичина». У роки другої світової війни (1939—1945) допомагав представникам національних меншин (здебільшого євреям) уникати арешту гітлерівськими спецслужбами.
У 1945 р. емігрував до Німеччини, у 1951 р. проживав у Франції та Німеччині, де займався науковою діяльністю. Написав близько 80 наукових праць. Серед них: «Географія українських і суміжних земель» (1943), «Українські етнічні групи південно-західної України (Галичини)» (1953) та ін. Автор кількох настінних географічних карт України й Галичини.
У 1947—1963 рр. був генеральним секретарем НТШ у Мюнхені, а з 1952 р. і до кінця життя — головою Європейського відділу НТШ. Таким чином, заслугою В. Кубійовича як ученого і громадянина був порятунок цього найстарішого національного наукового товариства (НТШ). У 1951 р. В. Кубійович переїхав у Сарсель (околиця Парижа), де очолив головну редакцію унікального десятитомного видання довідкового характеру «Енциклопедія українознавства». Підготував низку статей для цього видання.
У 1963—1971 рр. з ініціативи В. Кубійовича було випущено англійською мовою перші два томи цього довідника. У 1993 р. у Львові було започатковано перевидання «Енциклопедії українознавства».
В. Кубійович залишив після себе спогади «Мені 70» та «Українці в Генеральній губернії: 1939—1941» (обидві 1975).
Помер 2 листопада 1985 р. у м. Сарсель (Франція).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: КУБІЙОВИЧ Володимир Михайлович Український географ і демограф, громадський діяч

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок