Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Стенлі Коен (Cohen) на знак визнання їхніх відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів рік народження: 1922 р.

Нобелівський лауреат Стенлі Коен (Cohen) на знак визнання їхніх відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів рік народження: 1922 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Стенлі Коен (Cohen) на знак визнання їхніх відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів рік народження: 1922 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,96 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Стенлі Коен (Cohen)


на знак визнання їхніх відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів
рік народження: 1922 р.
Американський біохімік С.Коен народився 17 листопада 1922 р. у Нью-Йорку. Його батьками були євреї-емігранти з Росії. У дитинстві Стенлі переніс поліомієліт, через який у нього на все життя залишилися кульгавість і наслідки глибокого емоційного потрясіння. Під час навчання в середній школі Коен захоплювався науковими дослідженнями. Як згадував він згодом, вже в юності йому було зрозуміло, що його «головна рушійна сила – прагнення зрозуміти у міру здібностей і таланту, навколишній світ». Закінчивши середню школу, Коен почав вивчати хімію і зоологію в бруклінському коледжі. 1943 р. він одержує ступінь бакалавра. Завдяки значним успіхам він отримує стипендію для навчання в Оберлін-коледжі в Огайо і закінчує його 1946 р. зі ступенем магістра зоології. Потім він переїхав до Енн-Арбора, де викладає біохімію в Мічиганському університеті. Тут він 1948 р. одержав докторський ступінь, захистивши дисертацію, присвячену обміну речовин у земляного хробака. 1952 р. Коен переїхав до Сент-Луїса і тут протягом року працював стажистом від Американського онкологічного товариства на кафедрі радіології Вашингтонського університету, а наступні шість років – ад'юнкт-професором кафедри зоології. У Сент-Луїсі він продовжував дослідження з біохімії процесу росту і разом з Ритою Леві-Монтальчині зробив перші найважливіші відкриття в цій галузі. 1953 р. Коен приєднався до групи дослідників Вашингтонського університету і взявся за рішення складної задачі очищення й ідентифікації речовини – «фактора росту нервової тканини (ФРНТ)». 1958 р. ним було виявлено високу активність цього чинника в слинних залозах дорослих мишей. Це дало Коену можливість очистити ФРНТ і одержати відповідні антитіла. Це досягнення Коена було дуже важливим для нейробіологічних досліджень, адже учені одержали чітко визначений хімічний агент, який стимулює ріст нервів. Коен продовжував ці дослідження, працюючи спочатку асистентом-професором біохімії, потім 1962 р. – ад'юнкт-професором і, нарешті, 1967 р. – повним професором. 1976 р. він обійняв посаду професора біохімії, засновану Американським онкологічним товариством. 1972 р. Коен відкрив ще одну речовину – «епідермальний фактор росту (ЕФР)», тому що вона стимулювала ріст клітин шкіри й рогівки. Крім того, він одержав антитіла до ЕФР. Виявилося, що ЕФР стимулює ріст багатьох типів клітин і підсилює ряд біологічних процесів. За допомогою методу радіоактивних міток він простежує взаємодію ЕФР із рецепторами цієї речовини (тобто хімічними групами, особливо наближеними до нього). Коен і Леві-Монтальчині були нагороджені Нобелівською премією 1986 р. «на знак визнання їхніх відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Стенлі Коен (Cohen) на знак визнання їхніх відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів рік народження: 1922 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок