Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Розалін Сасмен Ялоу (Yalow) за розвиток радіоімунологічних методів визначення пептидних гормонів рік народження: 1921 р.

Нобелівський лауреат Розалін Сасмен Ялоу (Yalow) за розвиток радіоімунологічних методів визначення пептидних гормонів рік народження: 1921 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Розалін Сасмен Ялоу (Yalow) за розвиток радіоімунологічних методів визначення пептидних гормонів рік народження: 1921 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,83 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Розалін Сасмен Ялоу (Yalow)


за розвиток радіоімунологічних методів визначення пептидних гормонів
рік народження: 1921 р.
Американський біофізик Розалін Сасмен Ялоу народилася 19 липня 1921 р. в Нью-Йорку в сім’ї промисловця. Закінчивши середню школу, вступила 1937 р. в Хантер-коледж і в 1941 р. здобула ступінь бакалавра гуманітарних наук. Цього ж року Ялоу починає працювати викладачем і зараховується аспірантом до Інженерного коледжу Іллінойського університету. 1943 р. Розалін вийшла заміж за Арона Ялоу, якого зустріла в Іллінойському університеті. У них народилися син і дочка. Діставши ступінь доктора, Ялоу стає фахівцем з монтажу приладів для аналізу радіоактивних речовин. У 1945 р., повернувшись до Нью-Йорка, деякий час працює в дослідній лабораторії, а потім викладає фізику в Хантер-коледжі. У 1947 р. починає працювати консультантом у відділенні радіотерапії державного госпіталю ветеранів у Бронксі, займається організацією й облаштуванням однієї з перших у США радіоізотопних лабораторій. З 1950 р. Ялоу починає спільні дослідження з А.Берсоном, що тривали 23 роки. Учені використовували ізотопи для вимірювання об’єму крові, діагностики захворювань щитовидної залози. Досліджуючи цукровий діабет, вони розробили радіоімунологічний метод (РІМ), а в 1959 р. описали його. З того часу метод використовується в лабораторіях усього світу, його можна застосовувати також для виявлення вірусу гепатиту в донорській крові, ранньої діагностики раку тощо. Ялоу використовувала РІМ, зокрема для вимірювання рівня гормону в дітей дуже малого зросту для з’ясування причин карликовості та ін., вважала, що РІМ можна використовувати для клінічної оцінки інфекційних захворювань. У 1968 р. Ялоу було призначено в.о. директора Радіоізотопної служби державного госпіталю ветеранів, у наступному році – директором радіоімунологічної лабораторії, а в 1970 р. – директором медичної ізотопної служби. Після раптової смерті Берсона в 1972 р. Ялоу стає керівником лабораторії Соломона А. Берсона державного госпіталю ветеранів. З 1968 по 1974 рр. вона працює професором –дослідником медичної школи, де здобуває звання професора. Половину Нобелівської премії з фізіології і медицини було присуджено Ялоу 1977 року «за розвиток радіоімунологічних методів визначення пептидних гормонів». Друга частина була розділена між Р. Гійменом та Е. Шаллі за аналогічну роботу з вивчення гормонів головного мозку. З 1979 по 1986 рр. Ялоу – професор медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Університеті Єшива: одночасно з 1980 по 1986 р. вона керує відділом клінічних наук в госпіталі Монтефіоре й медичним центром. Ялоу має численні нагороди й почесні звання, вона є членом Американської академії наук, Радіаційного дослідницького центру, Американської асоціації фізиків у медицині.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Розалін Сасмен Ялоу (Yalow) за розвиток радіоімунологічних методів визначення пептидних гормонів рік народження: 1921 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок