Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Рита Леві-Монтальчині (Levi-Montalcini) на знак визнання відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів рік народження: 1909 р.

Нобелівський лауреат Рита Леві-Монтальчині (Levi-Montalcini) на знак визнання відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів рік народження: 1909 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Рита Леві-Монтальчині (Levi-Montalcini) на знак визнання відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів рік народження: 1909 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,86 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Рита Леві-Монтальчині (Levi-Montalcini)


на знак визнання відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів
рік народження: 1909 р.
Італо-американський біолог Р.Леві-Монтальчині народилася 22 квітня 1909 р. у Турині в інтелігентній єврейській родині. Завершивши середню освіту, Леві-Монтальчині проти волі батька вступила до медичної школи Туринського університету й 1936 р. одержала медичний ступінь, а 1940 р. – ще один, зі спеціалізацією з неврології і психіатрії. У воєнні 1940–1943 роки, коли антисемітські закони фашистського уряду Італії забороняли їй працювати в університеті, Леві-Монтальчині продовжувала вести дослідження у власному будинку неподалік від Турина. Після того як нацисти окупували Північну Італію, вона переїхала до Флоренції, де налаштувалася працювати у своїй маленькій квартирці. 1944 р., коли союзники почали звільняти Італію, вона надавала медичну допомогу американській військовій владі в таборі для італійських біженців. 1945 року вона змогла повернутися до своєї дослідницької роботи як асистент Інституту анатомії Туринського університету. 1947 р. Леві-Монтальчині за запрошенням Хамбургера приїхала до Сент-Луїса, щоб працювати науковцем зоологічного відділення Вашингтонського університету. Трохи змінивши експерименти, виконані раніше американським анатомом Е.Буекером, вона зробила пересадження клітин пухлини миші курячому ембріонові і визначила, що нервові клітини ембріонів швидко проростають в тканину пухлини. Те ж саме відбулося і тоді, коли пухлина не знаходилася в безпосередньому контакті з ембріоном. Ці спостереження підказали Леві-Монтальчині, що на ріст нервів впливає невідомий стимул – речовина, що міститься в пухлині. Леві-Монтальчині вирішила скористатися активно продукованою культурою тканини як найбільш ефективним способом переконливого доведення існування даної речовини. Це було зроблено 1952 р. у Ріо-де-Жанейро. Стимулювальну речовину Леві-Монтальчині назвала «фактором росту нервової тканини (ФРНТ)». 1953 р. до Леві-Монтальчині приєднався у Вашингтонському університеті американський біохімік і зоолог С. Коен. Проводячи спільне дослідження, Коен відкрив ще одну речовину, назвавши її «епідермальний фактор росту (ЕФР)», тому що вона стимулювала ріст кліток шкіри і рогівки. 1951 р. Леві-Монтальчині – ад'юнкт-професор, 1958 р. – професор Вашингтонського університету. У 60-ті роки вона організовує лабораторію у Вищому інституті здоров'я в Римі. Леві-Монтальчині і Коен були нагороджені Нобелівською премією 1986 р. «на знак визнання відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів». Відкриття ФРНТ, зроблене Леві-Монтальчині, було названо «дивним прикладом того, як досвідчений дослідник може створити концепцію з удаваного хаосу».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Рита Леві-Монтальчині (Levi-Montalcini) на знак визнання відкриттів, які мають фундаментальне значення для розуміння механізмів регуляції росту клітин і органів рік народження: 1909 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок