Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> КОПИНСЬКИЙ Ісая Український церковний діяч, письменник

КОПИНСЬКИЙ Ісая Український церковний діяч, письменник

Назва:
КОПИНСЬКИЙ Ісая Український церковний діяч, письменник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,34 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
КОПИНСЬКИЙ Ісая
Український церковний діяч, письменник
Рік народження невідомий. Походив з української право-X славної шляхти. Був ігуменом Межигірського та Києво-Братського монастирів, одним із засновників Київської братської школи. У 20-х роках XVII ст. обіймав посади єпископа в Перемишлі, Смоленську, Чернігові. Брав участь у боротьбі проти унії.
І. Копинський — автор твору «Алфавіт духовний», який набув широкої популярності серед східних і південних слов’ян (спочатку він поширювався у списках і лише в 1710 р. був виданий окремою книжкою).
У творі порушено проблеми морального, розумного й духовного начал. На думку автора, світ антропоцентричний, але його пізнання недостатнє для людини. Пізнаючи себе, вона розкриває свою двонатурність, тобто те, що вона водночас тілесна і духовна, зовнішня і внутрішня. Перед нею постає дилема: чому віддати перевагу — минущому суперечливому тлінному світові, з яким вона пов’язана тілом, чи своєму внутрішньому єству, розуму, безсмертному духові, яким вона подібна до Бога. Автор радить обрати інший шлях, бо лише він веде до пізнання Бога, єднання з ним, досягнення блаженства не лише на небі, а й на землі.
Концепція самопізнання І. Копинського переростає в теорію «розумного роблення», яка охоплює комплекс послідовних етапів — моральне самовдосконалення, працю, яка стає потребою і радістю, зречення всього тілесного, очищення і просвітлення розуму, самозаглиблення і, нарешті, пізнання Бога та єднання з ним. І тоді ще до воскресіння тіла людина воскресне душею, набуде божественної благодаті, досягне царства небесного.
1631 р. І. Копинського було обрано київським митрополитом, але вже наступного року скинуто й ув’язнено П. Могилою. Звільнившись 1635 р., продовжував виступати проти засилля католицизму в Україні.
Помер 15 жовтня 1640 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: КОПИНСЬКИЙ Ісая Український церковний діяч, письменник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок