Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ерік Вішаус (Wieschaus) за його відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку рік народження: 1947 р.

Нобелівський лауреат Ерік Вішаус (Wieschaus) за його відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку рік народження: 1947 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Ерік Вішаус (Wieschaus) за його відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку рік народження: 1947 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,40 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ерік Вішаус (Wieschaus)


за його відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку
рік народження: 1947 р.
Американський біолог Е.Вішаус народився 7 липня 1947 р. у США. Вищу освіту він одержав 1969 р. в Університеті Нотр Дам (Південний Бенд, штат Індіана). 1974 р. він отримав ступінь доктора філософії Єльського університету (Нью Хавен). Від 1975 до 1978 р. Вішаус проходив післядипломне навчання в Цюріхському університеті в Швейцарії. Він працював у найрізноманітніших місцях – у Швейцарії, Франції, Німеччині до того ж завжди у першокласних лабораторіях. 1976 р. Вішаус отримав ЄМВЛ-стипендію в лабораторії молекулярної генетики в Гіф Іветті (Франція), а наступного року став дослідником лабораторії Петера Брайяна у Центрі патобіології Каліфорнійського університету в Ірвайні (США). Протягом 1978–1981 рр. Ерік Вішаус очолює групу в Європейській молекулярно-біологічній лабораторії у Гейдельберзі (Німеччина). Потім від 1981 до 1983 рр. він працює асистентом кафедри біології Принстонського університету (США), а від 1983 до 1987 – доцентом цієї кафедри. 1987 р. він обіймає посаду професора Принстонського університету, а також стає науковим консультантом Фонду ракових досліджень Дамон Раньйона та Вальтера Вінчелла. 1988 р. є науковим консультантом кафедри біології/біохімії Університету Райса у Х’юстоні (Техас). Е.Вішаус вивчав методи регуляції активності гомеозисних генів у дрозофіли. Йому та Христіані Нюсляйн-Фольхард належить честь відкриття ієрархічно організованої групи генів. Ці гени (їх було 15) класифікувалися у тому порядку, в якому розташовувалися сегменти, чий розвиток вони зумовлювали. Нобелівську премію з фізіології і медицини 1995 р. йому було присуджено за його відкриття, що стосуються «генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку». Цю винагороду він поділив з Х.Нюсляйн-Фольхард (Німеччина) та Е.Льюїсом (США).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ерік Вішаус (Wieschaus) за його відкриття, що стосуються генетичної регуляції раннього ембріонального розвитку рік народження: 1947 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок