Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Андре Поль Гійом Жід (Gide) за глибокі і художньо досконалі твори, в яких людські проблеми подані з безстрашною повагою до істини і глибокою психологічною проникливістю роки життя: 1869 - 1951 рр.

Нобелівський лауреат Андре Поль Гійом Жід (Gide) за глибокі і художньо досконалі твори, в яких людські проблеми подані з безстрашною повагою до істини і глибокою психологічною проникливістю роки життя: 1869 - 1951 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Андре Поль Гійом Жід (Gide) за глибокі і художньо досконалі твори, в яких людські проблеми подані з безстрашною повагою до істини і глибокою психологічною проникливістю роки життя: 1869 - 1951 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,97 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Андре Поль Гійом Жід (Gide)


за глибокі і художньо досконалі твори, в яких людські проблеми подані з безстрашною повагою до істини і глибокою психологічною проникливістю
роки життя: 1869 - 1951 рр.
Французький романіст, есеїст і критик А.Жід народився 22 листопада 1869 р. у Парижі. Через слабке здоров'я юнак одержав неповну освіту. З усіх предметів він більш за все захоплювався літературою. 1889 р. Жід складає іспити в ліцеї і вирішує стати письменником. Батьківська спадщина дозволила йому цілковито присвятити себе літературі, і 1891 р. він видає першу спробу – «Зошити Андре Вальтера» (про боротьбу між плоттю і духом, що завершується зреченням від плоті). Звільнений через хворобу від військової служби, Жід їде до Північної Африки. Повернувшись до Парижа, Жід видає сатиричний твір «Болото» (1895) – про своє повне відчуження від символізму, яким він захоплювався в юнацтві. 1895 р. Жід знову їде до Північної Африки. Повернувшись до Франції наприкінці 1895 р., він одружився з кузиною Мадлен Рондо, шлюб з якою виявився бездітним. 1897 р. Жід в книзі «Страви земні» відобразив нове розуміння особистої волі. А. Жід важко пережив розрив із дружиною, однак робота 1909 р. над створенням «Нувель рев’ю франсез», який став одним з самих впливових літературних журналів світу, допомогла йому перебороти важку депресію. До числа найкращих творів Жіда відносять чотири невеликих психологічних романи, які вийшли друком впродовж 1902-1919 рр.: «Іммораліст», «Тісна брама», «Ізабелла» і «Пасторальна симфонія». Успіх журналу і популярність книг Жіда забезпечили йому фінансову незалежність. 1925 р. Жід відправляється подорожувати по Конго. 1926 р. вийшла його книга «Звідкіля ти?» – своєрідний щоденник письменника, відлуння його релігійної кризи. Автобіографія Жіда «Якщо зерно зросте» (1926) вважається сьогодні високим зразком автобіографічної літератури. Завдяки «Фальшивомонетникам» (1926) Жід одержав міжнародне визнання і став одним з видатних письменників ХХ ст. 1927 р., повернувшись з Конго, Жід видає два путьових щоденники, де критикує французьку колоніальну політику. 1932 р. він раптово звернувся до комуністичної ідеології, а 1937 р. рішуче порвав з комунізмом. Від 1942 р. і до кінця війни письменник жив у Північній Африці, де 1946 р. написав повість «Тезей», яку вважав своїм літературним заповітом. Письменника було визнано гідним Нобелівської премії з літератури 1947 р. «за глибокі і художньо досконалі твори, в яких людські проблеми подані з безстрашною повагою до істини і глибокою психологічною проникливістю». Цього ж року йому було присуджено почесний ступінь доктора Оксфордського університету. А. Жід помер 19 лютого 1951 р. і був похований поруч зі своєю дружиною. Книга з сімейного життя письменника «І нині перебуває в Тобі» вийшла друком вже після його кончини.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Андре Поль Гійом Жід (Gide) за глибокі і художньо досконалі твори, в яких людські проблеми подані з безстрашною повагою до істини і глибокою психологічною проникливістю роки життя: 1869 - 1951 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок