Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ренато Дульбекко (Dulbecco) за дослідження, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини рік народження: 1914 р.

Нобелівський лауреат Ренато Дульбекко (Dulbecco) за дослідження, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини рік народження: 1914 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Ренато Дульбекко (Dulbecco) за дослідження, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини рік народження: 1914 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,68 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ренато Дульбекко (Dulbecco)


за дослідження, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини
рік народження: 1914 р.
Італо-американський вірусолог Ренато Дульбекко народився 22 лютого 1914 р. у Катанзаро (південь Італії). Закінчивши середню школу провінції Лігурія в 16 років, юнак вступає до Туринського університету для вивчення медицини та біології. Біологія цікавила Дульбекко більше, ніж медицина, тому він починає працювати в лабораторії професора анатомії та гістології Джузеппе Леві. Після отримання диплому лікаря в 1936 р. Дульбекко призивають в італійську армію офіцером медичної служби, з якої демобілізовується через два роки. У 1939 р. його дослідження з патології в Турині знову були перервані військовою службою. У 1940 р. одружується з Джозефіною Сальва, у них народилися син та дочка. Після війни стає асистент-професором експериментальної ембріології в Турині. За рекомендацією Сальвадоро Лурія Дульбекко в 1947 р. поступає на дослідницьку роботу в бактеріологічний відділ Індіанського університету в Блумінгтоні. У 1949 р. Макс Дельбрюк запропонував ученому місце старшого наукового співробітника в Каліфорнійському технологічному інституту в Пасадені. Тут він продовжує вивчати бактеріофаги до середини 50-х р., коли Дельбрюк запропонував провести дослідження вірусів тварин, які були схожими на бактеріофаги , але інфікували клітини тварин. Проведені дослідження сприяли створенню досконалішої вакцини проти поліомієліту. 1952 р. Дульбекко стає ад’юнкт-професором біології, а 1954 – повним професором. Разом з Хоуардом М. Теміном вивчає генетику вірусу саркоми Роуса, а також вірус поліоми, що був причиною лейкозу в мишей і мавп. Розлучившись з першою дружиною, в 1963 р. бере шлюб з Мауріною М’юір, яка народила йому дочку. У 1963 р. призначений старшим науковим співробітником Солкського інституту біологічних досліджень в Ла-Джоллі (штат Каліфорнія), де очолив групу вчених, які вивчали регуляторні системи росту пухлинних клітин, а в 1972 р. стає заступником директора Лондонського державного об’єднання лабораторій з досліджень раку, зосередивши увагу на клінічному застосуванні своїх попередніх результатів з пухлинних вірусів. “За дослідження, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини” Дульбекко, Балтімор і Темін розділили Нобелівську премію з фізіології і медицини 1975 р. З 1977 р. Дульбекко відомий професор Солкського інституту.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ренато Дульбекко (Dulbecco) за дослідження, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини рік народження: 1914 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок