Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Василь Леонтьєв (Leontief) за розвиток методу «витрати-випуск» і за його застосування до вирішення важливих економічних проблем роки життя: 1906 - 1999 рр.

Нобелівський лауреат Василь Леонтьєв (Leontief) за розвиток методу «витрати-випуск» і за його застосування до вирішення важливих економічних проблем роки життя: 1906 - 1999 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Василь Леонтьєв (Leontief) за розвиток методу «витрати-випуск» і за його застосування до вирішення важливих економічних проблем роки життя: 1906 - 1999 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,83 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Василь Леонтьєв (Leontief)


за розвиток методу «витрати-випуск» і за його застосування до вирішення важливих економічних проблем
роки життя: 1906 - 1999 рр.
Американський економіст В.Леонтьєв народився 5 серпня 1906 р. у Санкт-Петербурзі в родині вченого економіста. Роки дитинства Василя припали на часи сильних соціальних потрясінь: Перша світова війна; революція в Росії; громадянська війна. 1921 р. він вступив до Петроградського університету, де вивчав філософію, соціологію, а потім й економічні науки. Після закінчення 1925 р. університету й одержання диплома економіста Леонтьєв певний період працює в університеті на кафедрі економічної географії. Згодом він виїхав до Німеччини для продовження навчання і роботи над докторською дисертацією в Берлінському університеті під керівництвом В.Зомбарта. Тема його дисертації – дослідження економіки як безперервного процесу в соціумі. Не перериваючи навчання, Леонтьєв почав фахову кар'єру як економіст-дослідник Інституту світового господарства в Кільському університеті, займаючися статистичними дослідженнями попиту залежно від пропозиції. 1928 р. він одержує ступінь доктора наук. Його дослідницька робота припинилася на рік, коли 1929 р. він відправляється до Нанкіна економічним радником Міністерства залізниць в уряді Китаю. Потім його запросили на роботу до США. Тут Леонтьєв 1932 р. тривалий час працює в Гарвардському університеті викладачем політичної економії й організовує дослідницький колектив «Гарвардський проект економічних досліджень», який беззмінно очолював до його закриття 1973 р. Цей творчий колектив став центром досліджень в галузі аналізу за методом «витрати-випуск». У 20-30-ті роки Леонтьєв провів ряд оригінальних досліджень з вивчення гнучкості попиту і пропозиції, статистичного обчислення промислової концентрації, використання похідних інерції для пояснення деяких закономірностей міжнародної торгівлі. Ці дослідження висунули його в перші ряди серед економістів як теоретиків, так і емпіриків. Починаючи з публікації 1936 р. його першої статті про метод «витрати-випуск», наукові праці Леонтьєва характеризувалися високою аналітикою і широким діапазоном загальних економічних проблем. В.Леонтьєв удосконалює власний метод, укладаючи «шахові» баланси: він поділяє господарство на велике число галузей (секторів). З появою більш складних комп'ютерів система балансів все більше вдосконалюється. Практично всі країни, включаючи і Радянський Союз, застосовували його методи для статистичного аналізу, економічного планування і бюджетного управління в урядовій політиці. Леонтьєв був визнаний гідним Нобелівської премії з економіки «за розвиток методу «витрати-випуск» і за його застосування до вирішення важливих економічних проблем». Учений помер 1999 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Василь Леонтьєв (Leontief) за розвиток методу «витрати-випуск» і за його застосування до вирішення важливих економічних проблем роки життя: 1906 - 1999 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок