Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Бертон Ріхтер (Richter) за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу рік народження: 1931 р.

Нобелівський лауреат Бертон Ріхтер (Richter) за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу рік народження: 1931 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Бертон Ріхтер (Richter) за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу рік народження: 1931 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,76 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Бертон Ріхтер (Richter)


за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу
рік народження: 1931 р.
Американський фізик-експериментатор Б.Ріхтер народився 22 березня 1931 р. в Нью-Йорку в сім’ї робітника-текстильника. Інтерес до природничих наук виявився рано. Після закінчення школи й Мерсберзької академії 1948 р. вступає до Массачусетського технологічного інституту (МТІ). На другому курсі працює під керівництвом Ф. Біттера в лабораторії магнетизму. 1952 р. здобуває ступінь бакалавра, продовжує працювати в Біттера вже як аспірант. Тут він зацікавився принципами дії циклотрона та його можливостями для досліджень з ядерної фізики та фізики елементарних часток. Скориставшись запрошенням, півроку працює в Брукхейвенській національній лабораторії в Нью-Йорку на одному з найпотужніших тоді прискорювачів – космотроні. 1959 р. завершує докторську дисертацію, використовуючи синхротрон для отримання деяких нестабільних частинок. Після захисту стає асистентом-дослідником фізичного факультету Стенфордського університету. Його інтереси цілком зосереджені на квантовій електродинаміці – теорії електромагнітних сил, що діють на заряджені частинки. 1960 р. – Ріхтер стає ад’юнкт-професором у лабораторії фізики високих енергій. Цього ж року одружився з помічницею адміністратора Стенфордського університету Лаурозе Беккер. Мають дочку і сина. Через три роки переходить працювати на Стенфордський лінійний прискорювач (СЛП), де 1967 р. стає повним (дійсним) професором Стенфордського університету. 1974 р. група Ріхтера після неодноразових експериментів оголошує про відкриття частинки, яку він назвав грецькою літерою Y (псі). Відкриття Ріхтером цієї частинки стало експериментальним підтвердженням наявності певної властивості фундаментальних частинок. 1976 р. Ріхтера було удостоєно Нобелівської премії з фізики “за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу”. 1979 р. Ріхтер займає посаду професора в Стенфорді, поєднуючи свої обов’язки з роботою на прискорювачі. Він також був консультантом міністерства енергетики США. Колеги характеризують Ріхтера як чуйну людину з невичерпним почуттям гумору. Його дозвілля – прогулянки, катання на лижах, робота в саду. Окрім Нобелівської, Ріхтер удостоєний премії пам’яті Ернеста Орландо Лоуренса Агентства з вивчення й розвитку енергетики у США (1975). Він є членом Американської національної академії наук, Американської асоціації фундаментальних наук і Американського фізичного товариства.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Бертон Ріхтер (Richter) за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу рік народження: 1931 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок