Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Хоуард Мартін Темін (Temin) за відкриття, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини роки життя: 1934 - 1994 рр.

Нобелівський лауреат Хоуард Мартін Темін (Temin) за відкриття, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини роки життя: 1934 - 1994 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Хоуард Мартін Темін (Temin) за відкриття, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини роки життя: 1934 - 1994 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,82 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Хоуард Мартін Темін (Temin)


за відкриття, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини
роки життя: 1934 - 1994 рр.
Американський вірусолог Хоуард Мартін Темін народився 10 грудня 1934 р. у Філадельфії в сім’ї судді. Навчаючись у середній школі, протягом кількох років проводить літні канікули в лабораторії Джексона в Бар-Харборі (штат Мен), де навчається за програмою для обдарованих дітей. З 1951 р. вивчає біологію за спеціальною програмою в Свортмор-коледжі. Влітку 1953 р. працює в Інституті досліджень раку в Філадельфії. Отримавши звання бакалавра з біології в 1955 р., Темін повертається в лабораторію Джексона, де знайомиться з Д.Балтімором. Це знайомство спричинило перехід Теміна у Каліфорнійський технологічний інститут в Пасадені, де він продовжив роботу з експериментальної ембріології та через півтора року переключився на вірусологію тварин у лабораторії Ренато Дульбекко. У своїй докторській дисертації, присвяченій вірусу саркоми Роуса, спільно з Гаррі Рубіном розробив кількісний метод визначення росту вірусів. Отримавши ступінь доктора філософії в 1959 р., Темін протягом наступного року вивчав саркому Роуса в Каліфорнійському технологічному інституті. Потім його призначають асистент-професором з онкології у Вісконсінський університет, де він працює в лабораторії Мак-Ардля медичної школи. Вчений припустив, що білкова оболонка деяких вірусів містить фермент, який каталізує або полегшує копіювання вірусних генів в дезоксирибонуклеїновій кислоті (ДНК) клітини-господаря (противірусна гіпотеза). У 1970 р. Темін і Д.Балтімор, який також приєднався до роботи в Технологічному інституті, незалежно один від одного ізолювали такий фермент, що копіює вірусні РНК-гени в клітинну ДНК. Вони назвали його РНК-спрямована-ДНК-полімераза й опублікували свої результати в англійському науковому журналі “Nature”. Тепер фермент відомий як зворотна транскриптаза, оскільки на відміну від ранніх генетичних теорій він транскрибує (списує) генетичну інформацію від РНК і ДНК. Через рік після опублікування своїх результатів щодо вивчення вірусів Темін стає професором товариства дослідників випускників Вісконсінського університету. У 1962 р. Темін одружується з Рейлою Грінберг, що працювала в галузі популярної генетики: у них народилися дві дочки. Темін розділив Нобелівську премію з фізіології і медицини 1975 р. з Балтімором і Дульбекко “за відкриття, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини”. Отримавши Нобелівську премію, вчений продовжує працювати в лабораторії досліджень раку Мак-Ардля у Вісконсінському універститеті, де в 1980 р. обирається професором онкології і в 1982 р. - професором біології. Вчений помер 1994 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Хоуард Мартін Темін (Temin) за відкриття, що стосуються взаємодії між пухлинними вірусами та генетичним матеріалом клітини роки життя: 1934 - 1994 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок