Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Северо Очоа (Ochoa) за відкриття механізмів біологічного синтезу рибонуклеїнової і дезоксирибонуклеїнової кислот роки життя: 1905 - 1993 рр.

Нобелівський лауреат Северо Очоа (Ochoa) за відкриття механізмів біологічного синтезу рибонуклеїнової і дезоксирибонуклеїнової кислот роки життя: 1905 - 1993 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Северо Очоа (Ochoa) за відкриття механізмів біологічного синтезу рибонуклеїнової і дезоксирибонуклеїнової кислот роки життя: 1905 - 1993 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,76 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Северо Очоа (Ochoa)


за відкриття механізмів біологічного синтезу рибонуклеїнової і дезоксирибонуклеїнової кислот
роки життя: 1905 - 1993 рр.
Іспано-американський біохімік Северо Очоа народився 24 вересня 1905 р. в Луарці (Іспанія) в сім’ї судді та бізнесмена. Отримавши 1921 р. ступінь бакалавра гуманітарних наук, вступає до медичної школи Мадридського університету, яку закінчує з відзнакою 1929 р. Протягом двох років вивчає біохімію та фізіологію тканин м’язів, працюючи дослідником-асистентом в інститутах кайзера Вільгельма, в Гейдельберзі та Берліні. 1931 р. Очоа одружився з Кармен Гарсіа Кобіан. Дітей не мали. 1931 р. повернувся до Мадридського університету викладачем фізіології та біохімії. Один рік провів у Національному інституті медичних досліджень у Лондоні, займаючись вивченням ферментів і їх функцій. 1935 року повертається до медичної школи Мадридського університету. 1936 р. після початку війни в Іспанії разом з дружиною залишають країну. Протягом п’яти років працював у лабораторіях Німеччини та Англії. 1941 р. емігрує до США, отримує американське громадянство (1956), працює викладачем і науковим співробітником відділу фармакології Вашингтонського університету в Сент-Луїсі. З 1942 р.- науковий співробітник медичної школи університету Нью-Йорка, 1946 р. – професор і керівник відділу фармакології, 1949 – запрошений професор біохімії в Каліфорнійському університеті в Берклі, 1954 – професор біохімії. 1955 р. Очоа виділив бактеріальний фермент, за допомогою якого він отримав синтетичні РНК. Ученому вдалося синтезувати РНК і білкові молекули. Це досягнення, перше в історії біології, дозволило вченим у подальшому розшифрувати генетичний код. Очоа розділив Нобелівську премію з фізіології і медицини 1959 р. з Артуром Корнбергом «за відкриття механізмів біологічного синтезу рибонуклеїнової і дезоксирибонуклеїнової кислот». На честь 70-річчя Очоа в 1975 р. були проведені наукові симпозіуми в Барселоні й Мадриді. Праці вченого та його колег увійшли до тритомної книги «Роздуми про біохімію». Після виходу на пенсію (1975) з медичної школи університету в Нью-Йорку Очоа став членом Інституту медичних досліджень у Нью-Джерсі. Серед нагород і премій Очоа – медаль Карла Нойберга Американського товариства європейських хіміків (1951), премія Шарля Леопольда Майєра Французького товариства біохіміків (1955), медаль Нью-Йоркського університету і орден Висхідного Сонця японського уряду (1967). Очоа удостоєний почесних ступенів ряду університетів, член кількох академій та наукових товариств, зокрема Лондонського королівського товариства, Академії наук СРСР, Польської академії наук.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Северо Очоа (Ochoa) за відкриття механізмів біологічного синтезу рибонуклеїнової і дезоксирибонуклеїнової кислот роки життя: 1905 - 1993 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок