Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Річард Ерретт Смоллі (Richard Errett Smalley) за відкриття фулеренів роки життя: 1943 - 2005 рр.

Нобелівський лауреат Річард Ерретт Смоллі (Richard Errett Smalley) за відкриття фулеренів роки життя: 1943 - 2005 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Річард Ерретт Смоллі (Richard Errett Smalley) за відкриття фулеренів роки життя: 1943 - 2005 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,64 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Річард Ерретт Смоллі (Richard Errett Smalley)


за відкриття фулеренів
роки життя: 1943 - 2005 рр.
Американський хімік Р.Смоллі народився 6 червня 1943 р. в Акроні (штат Огайо). Він закінчив середню школу Саусвест у Канзас-Сіті (штат Міссурі). З ранніх років він прагнув стати великим дослідником. 1961 р. він починає працювати у лабораторії органічної хімії в Університеті Вайомінга, вступає до Хоуп коледжу, де навчається 2 роки. 1963 р. він вступив до Мічиганського університету, а 1965 р. йде працювати на великий завод з виробництва поліпропілену, який належав хімічній компанії Шелл. Через 2 роки він перейшов на роботу до технічного центру з виробництва пластмас, де займається розробками аналітичних методів різноманітних аспектів поліолефінів, а також матеріалів, що використовуються в їхньому виробництві. Він одружився 1968 р. з Джудіт Грейс Самріері, має сина. Восени 1969 р. Р.Смоллі вступив до Принстонського університету (США), де займався хімічною фізикою конденсованої фази та молекулярними системами. Докторський ступінь з хімії він отримав 1973 р. у цьому ж університеті. Починаючи з 1981 р., він є професором хімії Університету Райса (Х’юстон, США), а з 1990 р. – також професор фізики того ж університету, член Національної академії наук США та ряду товариств. Р.Смоллі досліджував у цей час кластеризацію атомів напівпровідників (кремнію та ін.), використовуючи власну оригінальну методику, що базувалася на процесі вибуху під впливом потужного лазерного пучка атомів твердої мішені. У подальшому за допомогою мас-спектрометра проводились дослідження того, як вирвані атоми, охолоджуючись в атомній камері, формують стійкі кластери – згустки з декількох атомів. За 11 днів Р.Смоллі, Р.Керл та Г.Крото, проводячи свій вирішальний експеримент, під час якого їм допомагали дипломники Д.Хесс і Ш.О’Брайєн, спостерігали, що кластери з атомів вуглецю, утворені при зіткненнях, не розподілились хаотично за розмірами. Вони об’єднувалися у структури з парним числом (60 чи 70). Нобелівську премію з хімії 1996 р. було присуджено професору Р.Смоллі, Г.Крото та Р.Керлу «за відкриття фулеренів», яке стало видатним відкриттям ХХ століття.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Річард Ерретт Смоллі (Richard Errett Smalley) за відкриття фулеренів роки життя: 1943 - 2005 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок