Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Генріх Теодор Белль (Bцll)

Нобелівський лауреат Генріх Теодор Белль (Bцll)

Назва:
Нобелівський лауреат Генріх Теодор Белль (Bцll)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,00 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Генріх Теодор Белль (Bцll)


за творчість, у якій широке охоплення дійсності сполучене з високим мистецтвом творення характерів і яка стала вагомим внеском у відродження німецької літератури
роки життя: 1917 - 1985 рр.
Генріх Белль, німецький прозаїк і новеліст, народився 21 грудня 1917 року в Кельні в багатодітній родині червонодеревця. Діти виховувалися чесними, освіченими, їх постійно надихали ідеями пацифізму. Генріх Белль з юних років повнився ідеалами свободи і до кінця життя був не тільки вірним їм, але і послідовно боровся за них. Впродовж 1939–1945 рр. Белль був солдатом Вермахту, відзначаючи згодом, що «те, що колись було лише відразою з часів дитинства, за ці шість років війни переросло в міцну, вистраждану впевненість: немає нічого більш безглуздого і зневолюючого, ніж рекрутчина». 1945 р. Белль повертається після полону в рідне місто, вивчає германістику і класичну філологію, працює у статистичному відомстві і столярній майстерні, щоб прогодувати родину. Головною його справою стає творчість. У першому життєвому романі «Де ти був, Адаме?» (1951) Белль висловив життєве кредо: кожний німець несе особисту відповідальність за вчинені злочини як перед власною совістю, так і перед людством. Премія і висока оцінка роману дозволили автору прийняти рішення стати вільним письменником. У німецькій критиці відзначалося, що через книги Бьолля проходять образи-лейтмотиви «будинок», «хліб». Мало кому із сучасних письменників вдалося передати, як почувається людина, позбавлена хліба чи даху над головою. Соціальне гноблення, неповноправність, зневір’я наповнюють ряд творів Бьолля – у повістях «Хліб ранніх років» (1955) та «І не сказав жодного слова» (1953), у романах «Дім без господаря» (1954), «Очима клоуна» (1963). 1959 р. письменник опублікував багатоплановий роман проти мілітаризму, який відроджується, – «Більярд о пів на десяту». Це одна з відоміших робіт Бьолля, де ним описано життя однієї родини. Широко вводячи внутрішні монологи героїв, їхні екскурси в минуле, Белль зближує пережите і сьогодення. Тема непричетності до нацизму і насильства, прагнення людини зберегти душу навіть за умов, що, здавалося б, можуть знищити людство, – одна з основних тем Бьолля, порушених у багатьох його творах. «Груповий портрет з дамою» був згаданий під час присудження Бьоллю Нобелівської премії (1972), «за творчість, у якій широке охоплення дійсності сполучене з високим мистецтвом творення характерів і яка стала вагомим внеском у відродження німецької літератури». Генріху Бьоллю належить особливе місце у світовій літературі. Його нагороджено всіма східнонімецькими і багатьма закордонними преміями. Після його смерті 1985 р. затверджено літературну премію імені Бьолля. У Німеччині створено фонд Бьолля – громадську організацію, яка підтримує творчість у в дусі Бьолля.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Генріх Теодор Белль (Bцll)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок