Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> УШИНСЬКИЙ Костянтин Дмитрович Російський і український педагог, освітній діяч

УШИНСЬКИЙ Костянтин Дмитрович Російський і український педагог, освітній діяч

Назва:
УШИНСЬКИЙ Костянтин Дмитрович Російський і український педагог, освітній діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,46 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
УШИНСЬКИЙ Костянтин Дмитрович
Російський і український педагог, освітній діяч
Народився 2 березня 1823 (1924) р. в м. Тулі в родині маломаєтного дворянина. Дитинство провів у с. Богданів ці на Чернігівщині. Навчався в Новгород-Сіверській гімназії. У1844 р. закінчив юридичний факультет Московського університету. Працював спочатку виконуючим обов’язки професора Ярославського юридичного ліцею, потім урядовцем, займався літературною діяльністю. З 1854 по 1859 р. — викладач російської мови та інспектор Гатчинського сирітського інституту, з 1859 по 1862 р. — інспектор Смольного інституту шляхетних дівчат. За роки роботи у Смольному інституті здійснив великі організаційні реформи.
З 1862 по 1867 р. перебував у закордонному відрядженні для вивчення стану початкової і жіночої освіти та підготовки підручника з педагогіки. У цей час написав підручник для початкового навчання «Рідне слово» і «Керівництво до Рідного слова» для вчителів і батьків. Найвагомішим внеском у педагогічну науку є праці К. Ушинського «Людина як предмет виховання» та «Праця у її психічному і виховному значенні».
Думка про народність виховання є головною в педагогічній теорії К. Ушинського: система виховання дітей у кожній державі пов’язана з умовами історичного розвитку народу, вона розвиває і зміцнює в дітях найцінніші психологічні риси і моральні якості — патріотизм, національну гідність, любов до праці. Вчений наполягав на тому, що дитина з раннього віку має засвоювати елементи народної культури, опановувати рідну мову, ознайомлюватися з усною народною творчістю. Обґрунтував вимогу будувати навчально-виховну роботу з урахуванням вікових і психологічних особливостей дітей, систематично вивчати дітей у процесі виховання. Серед наук про людину виокремлював фізіологію і психологію, які дають педагогові систематичні знання про людський організму його психічних виявах. Історична заслуга К. Ушинського полягає в тому, що він узагальнив психологічні засади дидактики: розробив основи дошкільного виховання.
Помер 2 січня 1871 р. в Одесі. Похований у Києві.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: УШИНСЬКИЙ Костянтин Дмитрович Російський і український педагог, освітній діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок