Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Е. Комарів. Великий індійський гуманіст. Рабіндранат Тагор

Е. Комарів. Великий індійський гуманіст. Рабіндранат Тагор

Назва:
Е. Комарів. Великий індійський гуманіст. Рабіндранат Тагор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Е. Комарів. Великий індійський гуманіст. Рабіндранат Тагор
Коли в 1912 року вийшла на англійській мові невелика книжка віршів Рабіндраната Тагора «Гитанджалі» («Жертовні пісні»), що поклала початок всесвітньої славі поета, - вже в 1913 року йому першому серед літераторів Азії була присуджена Нобелівська премія, - мало хто за межами Індії знав навіть саме ім'я того з її численних народів, до якого належав поет, і його батьківщина, - Бенгалії. Величезна Індія багато чим представлялася тоді чимось відноситься лише до казкового минулого людства, далекою периферією нинішнього миру. Тоді як раз в цей час починалося передбачене ще До. Марксом відродження «цієї великої і цікавої країни... яка є колискою наших мов, наших релігій»[1]. Це було час, який В. І. Ленін тоді ж, в 1913 року, назвав «пробудженням Азії», де «сотні мільйонів забитого, здичавілого в середньовічному застої, населення прокинулися до нового життя і до боротьби за азбучні права людини, за демократію»[2].
 
В Індії це пробудження, що починається, викликало до життя літературний геній, по своїх масштабах, по багатогранності справді рівний титанам європейського Відродження. Тагор - перш за все поет, але він також найбільший прозаїк і драматург. Він композитор, чиї пісні співають на його батьківщині і до цього дня, а дві з них стали національними гімнами Індії і Бангладеш. Він оригінальний живописець, портретист. Він філософ-мораліст і педагог-просвітник . Він пристрасний політичний публіцист.
Кабігуру - поет-вчитель - так називали співвітчизники Рабіндраната Тагора. Зляться воєдино художнє бачення і духовне збагнення дозволяли йому відроджувати і нести в сучасний світ - кажучи словами М. Гіркого - «якнайглибші проникнення людського духу», які Індія дала людству протягом століть. Стародавні почала гуманістичної культури оживали в творах Тагора і, перетворюючись, придбавали високе значення саме тому, що він надихався визвольними прагненнями і ідеалами, які народжувала нова епоха в нього на батьківщині і у всьому світі.
Як художник Тагор глибоко інтимний, нерідко цілком занурений в себе, як мислитель він перш за все гражданствен. «Він не був політичним діячем, - писав Джавахарлал Неру про Тагоре, - але він дуже близько приймав до серця долю індійського народу і дуже був відданий його свободі, щоб назавжди замкнутися в своїй башті із слонячої кістки з своїми віршами і піснями... Всупереч звичайному ходу розвитку, у міру того як він ставав старший, він робився більш радикальним в своїх поглядах і переконаннях»[1]. В цій яскравій особливості ідейної еволюції Тагора відобразився перш за все сам бурхливий розвиток суспільного і духовного життя Індії. Разом з нею в напружених шуканнях, багато що переоцінюючи і відкриваючи для себе нове, він йшов вперед.
Творчий шлях Тагора (1861-1941) бере свій початок на рубежі 70-80-х років XIX століття, коли Індія ще тільки виходила з середньовіччя, а англійська колоніальна влада в Індії здавалася непорушною, як непорушним здавався тоді більшості буржуазний лад в країнах Заходу. Але які величезні зміни призначено було побачити поету в себе на батьківщині і в світі в подальші десятиріччя! В Індії на його очах з нечисленних і верхушечных об'єднань ліберально-просвітницького толку, із стихійних, розрізнених повстань зростав організований, масовий політичний рух, і поет-патріот, що будить визвольні прагнення, не дожив всього лише декількох років до звільнення батьківщини. Тагор одним з перших в Індії вітав Радянську Росію. Він радів досягненням соціалізму і до кінця днів залишався другом нашої країни, яку він ще в 1918 року назвав «уранішньою зіркою, що сповіщає зорю нової ери». Такі події і зміни в світі, які скоювалися протягом цього довгого життя і, якщо говорити словами Неру, звернули «аристократа-художника в демократа, співчуваючого пролетаріату».
Батьківщина Тагора, Бенгалія, з її головним містом Калькуттою, ще в XIX столітті стала центром пробудження Індії, що починається. А в Бенгалії важливу суспільну роль грала сім'я Тагора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Е. Комарів. Великий індійський гуманіст. Рабіндранат Тагор

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок