Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ернест Хемінгуей (Ernest Hemingway)

Нобелівський лауреат Ернест Хемінгуей (Ernest Hemingway)

Назва:
Нобелівський лауреат Ернест Хемінгуей (Ernest Hemingway)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,10 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ернест Хемінгуей (Ernest Hemingway)


за майстерність у мистецтві оповіді, що її він виявив у повісті “Старий і море”, а також за вплив, який він справив на стиль сучасної прози
роки життя: 1899 - 1961 рр.
Американський письменник Ернест Хемінгуей народився 21 липня 1899 р. в м. Оук-Парк в родині лікаря-терапевта. Навчався в школах рідного міста, друкував перші вірші та оповідання в шкільних газетах. Під час Першої світової війни він добровольцем їде в Європу, де йшла війна, і стає шофером Червоного Хреста на італійсько-австрійському фронті. У липні 1918 р., серйозно поранений в ногу, Хемінгуей зумів доставити пораненого італійського солдата у шпиталь. За хоробрість був двічі нагороджений італійськими орденами. Воєнні враження були покладені ним в основу роману “Прощай, зброє!” (1929). Повернувшись до Оук-Парка, Хемінгуей працює в редакції чиказького журналу, знайомиться з письменником Шервудом Андерсоном, який радить йому їхати до Парижа. 1921 р., одружившись з Хедлі Річардсон (мав сина від цього шлюбу), Хемінгуей їде в Європу, багато подорожує, знайомиться з американськими письменниками, які жили тоді в Парижі: Г. Стайн, Е. Паундом, С. Фіцджеральдом; пише оповідання. У 1926 р. Хемінгуей публікує свій перший серйозний роман “І сходить сонце”, головні герої якого – представники “втраченого покоління”, травмовані війною духовно і фізично, бачать сенс життя лише в розвагах. Розлучившись з першою дружиною, у 1927 р. письменник одружується вдруге (у цьому шлюбі було двоє синів). Незабаром повертається до США, де завершує роман “Прощай, зброє!”. Тема твору: війна – причина трагічно обірваного кохання. Під час громадянської війни в Іспанії Хемінгуей 1937 р. на власні кошти організував і відправив в район воєнних дій санітарну автоколону, був там військовим кореспондентом; під артилерійським обстрілом в мадридському готелі “Флорида” написав п’єсу про республіканську розвідку “П’ята колона” (1938). Його репортажі, оповідання того часу, роман “По кому дзвонять дзвони” (1940) – про трагедію іспанського народу в роки війни. В Іспанії Хемінгуей знайомиться з кореспонденткою у Мадриді Мартою Геллхорн, одружується з нею у 1940 р., розлучившись з П. Пфейфер. 1944 р. Хемінгуей розлучається з третьою дружиною, їде до Лондона, і як військовий кореспондент бере участь в діях британських ВВС. 25 серпня 1944 р. з військами союзників входить у Париж; отримує Бронзову зірку за хоробрість. Повернувшись 14 березня 1946 р. в Гавану, одружується з Мері Уелш, кореспонденткою журналу “Таймс”, з якою прожив до кінця свого життя. Нобелівської премії з літератури 1954 р. Хемінгуей був удостоєний “за майстерність у мистецтві оповіді, що її він нещодавно виявив у повісті “Старий і море”, а також за вплив, який він справив на стиль сучасної прози”. За станом здоров’я письменник не був присутнім на церемонії вручення. У 1960 р. Хемінгуей перебував у клініці Майо у Рочестері (штат Міннесота) з діагнозом депресія і серйозний розумовий розлад. Впевнившись, що більше не зможе писати, Хемінгуей закінчує життя самогубством, вистріливши в себе з гвинтівки 2 червня 1961 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ернест Хемінгуей (Ernest Hemingway)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок