Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЧАПЛЯ Іван Кирилович Український мовознавець, літературознавець і педагог

ЧАПЛЯ Іван Кирилович Український мовознавець, літературознавець і педагог

Назва:
ЧАПЛЯ Іван Кирилович Український мовознавець, літературознавець і педагог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,17 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЧАПЛЯ Іван Кирилович
Український мовознавець, літературознавець і педагог
Народився 15листопада 1903 р. у с. Миколаївка Ново-московського району Дніпропетровської області в селянській родині.
У 1935 р. закінчив Дніпропетровський університет. З 1935 по 1939 р. очолював кафедру української мови і був деканом філологічного факультету Ніжинського педагогічного інституту. Водночас писав оповідання й нариси, які публікував у журналах «Зоря» (Дніпропетровськ), «Червоний шлях», «Нова громада», «Життя й революція».
З 1939 р. викладав українську мову і літературу в Дніпропетровському університеті.
Брав участь у Великій Вітчизняній війні. У 1945 р. повернувся у Дніпропетровський університет, де завідував кафедрою української літератури. Досліджував граматичну природу словосполучень і фразеологізмів, написав монографію «Прислівники в українській мові» . (1960).
З вересня 1962 р. І. Чапля — доцент, згодом професор кафедри української мови Ніжинського педагогічного інституту. У 1966 р. захистив докторську дисертацію на тему «Українська літературно-демократична і літературна критика», в 1968 р. йому було присвоєно звання професора.
Наукові праці І. Чаплі з літературознавства присвячені літературній критиці, творчості Т. Шевченка, українсько-російським літературним зв’язкам, літературному процесу ЗО—50-х років XX ст.
Найголовнішими літературознавчими доробками І. Чаплі є його праці: «Публіцистика та літературна критика Лесі Українки» (1958), «Становлення нової української літератури і основоположна роль Т. Шевченка в цьому процесі» (1960), «Павло Грабовський — критик і публіцист» (1965), «Украинская революционно-демократическая литературная критика (последняя четверть XIX — начало XX века)» (1966).
Помер 21 січня 1972 р. в Ніжині.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЧАПЛЯ Іван Кирилович Український мовознавець, літературознавець і педагог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок