Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Адольфо Перес Есківель (Peres Esquivel) за боротьбу за права людини рік народження: 1931 р.

Нобелівський лауреат Адольфо Перес Есківель (Peres Esquivel) за боротьбу за права людини рік народження: 1931 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Адольфо Перес Есківель (Peres Esquivel) за боротьбу за права людини рік народження: 1931 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Адольфо Перес Есківель (Peres Esquivel)


за боротьбу за права людини
рік народження: 1931 р.
Аргентинський скульптор і захисник прав людини А.Перес Есківель народився 26 листопада 1931 р. у Буенос-Айресі. Його мати померла, коли він був ще дитиною; батько, іспанський рибалка, який емігрував до Аргентини, працював агентом кавової компанії і постійно перебував у від'їзді. Своїм вихованням Перес Есківель зобов'язаний священикам римсько-католицьких шкіл, де навчався. Вступив до Національної школи образотворчих мистецтв у Буенос-Айресі й закінчив її 1956 р. У жовтні цього ж року він одружився з піаністкою Амандою Перес, у них народилося троє дітей. За 15 подальших років А.Перес Есківель зробив кар'єру скульптора. Він почав викладати мистецтво й архітектуру в Національній школі образотворчих мистецтв ім.Мануеля Бельграно й інших навчальних закладах. 1968 р. він був присутній на конференції аргентинських церковних, університетських і громадських організацій у Монтевідео (Уругвай), де розглядалися ненасильницькі шляхи поліпшення положення в Аргентині. 1970 р. він провів майже двомісячне голодування протесту проти терору. Під час ІІ конференції 1971 р. він домігся заснування Служби миру і справедливості, яка повинна була налагодити співробітництво між соціально активними католицькими священиками і мирянами щодо допомоги бідним. 1972 р. він засновує щомісячний журнал «Мир і справедливість», який стає органом Служби миру і справедливості. В 1974 р. штаб-квартира організації перемістилася до Буенос-Айреса і Перес Есківель стає її головним координатором. У Бразилії (1975) і Еквадорі (1976) його заарештовують за критику урядів цих країн, не здатних поліпшити життя трударів. 1975 р. він був у числі організаторів постійної Асамблеї прав людини, що контролювала діяльність уряду. Перес Есківель організував Екуменічний рух за права людини, допомогу в'язням і їхнім родинам. 1977 р. його було заарештовано і він провів за гратами 13 місяців, причому його не тільки не судили, але і не звинувачували. Під час арешту Перес Есківеля захищала «Міжнародна амністія»; Мейрид Корриган і Бетті Вїльямс висунули його кандидатуру на пошукування Нобелівської премії. Аргентинський уряд звільнив Переса Есківеля з ув'язнення у травні 1978 р. 1980 р. А.Перес Есківель був нагороджений Нобелівською премією миру. Велику частину суми він передав церкві й різним благодійним організаціям на допомогу нужденним у Південній Америці. Перес Есківель продовжував роботу за поліпшення умов життя бідняків і пригноблених по всій Латинській Америці.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Адольфо Перес Есківель (Peres Esquivel) за боротьбу за права людини рік народження: 1931 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок