Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Холден Кеффер Хартлайн (Hartline) за відкриття основних фізіологічних і хімічних зорових процесів роки життя: 1903 - 1983 рр.

Нобелівський лауреат Холден Кеффер Хартлайн (Hartline) за відкриття основних фізіологічних і хімічних зорових процесів роки життя: 1903 - 1983 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Холден Кеффер Хартлайн (Hartline) за відкриття основних фізіологічних і хімічних зорових процесів роки життя: 1903 - 1983 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,59 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Холден Кеффер Хартлайн (Hartline)


за відкриття основних фізіологічних і хімічних зорових процесів
роки життя: 1903 - 1983 рр.
Американський біофізик Х.Хартлайн народився 22 грудня 1903 р. у Блумсбурзі (штат Пенсільванія) в родині професора біології. Після одержання 1923 р. звання бакалавра природничих наук у Лафайєті Хартлайн вступив до медичної школи Джона Гопкінса, де вивчав природу зору, опановував методи дослідження електричних властивостей нервової системи. 1927 р. він одержав медичний ступінь. Протягом семестру навчався в Лейпцігському університеті у В.Гейзенберга, ще два семестри – в Мюнхенському університеті. Повернувшись 1931 р. до США, Хартлайн одержав місце в Джонсонівському інституті медичної фізики Пенсільванського університету, де почав вивчати електричні імпульси окремих зорових елементів. Хартлайну вдалося вперше 1923 р. зареєструвати активність одиничних волокон зорового нерва. У Джонсонівському інституті Хартлайн познайомився з Р.Гранітом, який розробив метод реєстрації активності окремих клітин сітківки. Впродовж 1940 і 1941 рр. Хартлайн працює ад’юнкт-професором фізіології в медичному коледжі Корнелльського університету в Нью-Йорку, а потім повертається до Джонсонівського інституту. Коли США вступили в другу світову війну, Хартлайн одержав завдання зайнятися дослідженнями нічного бачення в людини. 1949 р. він стає керівником відділу біофізики в Університеті Джона Гопкінса. Досліди Хартлайна довели, що зорова інформація, перш ніж потрапити до головного мозку, попередньо обробляється на сітківці. На початку 50-х років йому вдалося удосконалити електричні методи реєстрації відповідних реакцій на світло окремих зорових рецепторів. Основна частина електрофізіологічних досліджень сітківки була виконана ним разом з Ретліфом у Рокфеллерівському університеті, де Хартлайн від 1963 р. до відходу у відставку 1974 р. був професором. Хартлайн Нобелівську премію з фізіології і медицини 1967 р. «за відкриття основних фізіологічних і хімічних зорових процесів» поділив із Гранітом і Дж.Уолдом. Серед його численних нагород – медаль Говарда Кросбі Уоррена Американського товариства психологів-експериментаторів (1948), премія Майкельсона Технологічного інституту (1964). Три сини Хартлайна стали ученими-біологами. Помер Хартлайн від серцевого нападу 17 березня 1983 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Холден Кеффер Хартлайн (Hartline) за відкриття основних фізіологічних і хімічних зорових процесів роки життя: 1903 - 1983 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок