Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ШУХЕВИЧ Степан Євгенович Український політичний і військовий діяч

Загрузка...

ШУХЕВИЧ Степан Євгенович Український політичний і військовий діяч

Назва:
ШУХЕВИЧ Степан Євгенович Український політичний і військовий діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,29 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
ШУХЕВИЧ Степан Євгенович
Український політичний і військовий діяч
Народився у 1877 р. в с. Серафинці Городенківського повіту на Статславщині (нині Івано-Франківська область) у сім’ї священика. У 1886 р. вступив до академічної гімназії у Львові, а в 1895 р. — на юридичний факультет Львівського університету, де лекції з історії Східної Європи читав професор М. Грушевський. В університеті С. Шухевич став активним членом «Академічного братства». З 1899 р. вивчав право у Віденському університеті, а після успішного завершення навчання проходив судову практику у Відні. З жовтня 1901 р. С. Шухевич перебував на військовій службі.
Повернувшись до Галичини, працював суддею у містечках Раві Руській, Долині, Дрогобичі, згодом перейшов на адвокатську роботу.
З початком першої світової війни С. Шухевич знову на військовій службі у чині коменданта куреня УСС, отримав звання сотника. У 1918 р. призначений комендантом Одеси, де водночас очолював військову школу і був її викладачем. У 1918 р. повернувся до Львова, обійняв посаду коменданта 4-ї Золочів-ської бригади, яка прославилась у війні з поляками. Пізніше його було призначено персональним референтом Начальної команди УГА. Про свою діяльність у роки українсько-польської війни
С. Шухевич докладно розповів у 5-томнику спогадів, опублікованих 1920 р. видавництвом «Червона калина», яке він заснував.
Після війни С. Шухевич як адвокат захищав українців у політичних процесах на території Польщі. На процесі щодо вбивства польського міністра внутрішніх справ Б. Пєрацького йому вдалося врятувати від смерті весь крайовий провід ОУН на чолі зі Степаном Бандерою. Було виграно і процес ОУН з приводу вбивства у Львові радянського консула, як відповідь на голодомор в Україні 1932—1933 рр.
С. Шухевич врятував життя сотням українських політичних в’язнів.
Помер 6 червня 1945 р. в м. Амбере (Німеччина).


Церковні діячі
АНТОНІЙ ПЕЧЕРСЬКИЙ
Церковний діяч Київської Русі, основоположник чернецтва в Україні, один із засновників Києво-Печерського монастиря
Народився близько 983 р. в м. Любечі (нині Чернігівська область). Вирушивши юнаком у паломництво по святих місцях, постригся на Афоні в ченці і жив аскетом у печері поблизу Єсфигменської обителі. Подвижництво Антонія привернуло увагу настоятелів Афонського монастиря, і вони посилають його на Русь для зміцнення там чернечого життя.
Прибувши до Києва і не уподобавши жодного з монастирів, оселився у 50-х роках XI ст. у печері поблизу Берестова (тепер Дальні печери), і тим поклав початок Печерського монастиря.
Згодом поруч із ним стали селитися інші ченці-печерники. На початку 60-х років XI ст. Антоній відокремлюється від них, викопавши собі нову печеру (нині Антонієві, або Ближні печери).
Антоній не був ігуменом, проте мав серед братії високий авторитет і ніщо в обителі не робилося без його благословення.
Через конфлікти з київським князем Ізяславом Ярославичем двічі залишав Київ: уперше через те що без княжої санкції прийняв в обителі двох близьких до нього людей, а вдруге (1069) — тому що підтримав полоцького князя Всеслава, який тимчасово захопив київський престол. Переховуючись від гніву Ізяслава у Чернігові, Антоній заснував на Ближніх горах печерний монастир. Наприкінці життя взяв участь у заснуванні Успенського собору, вказавши місце для закладення храму. Мав дар зцілення і творив чудеса.
Помер 7 липня 1073 р. Похований на території Києво-Печерського монастиря.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: ШУХЕВИЧ Степан Євгенович Український політичний і військовий діяч

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок