Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Збігнєв Бжезінський

Збігнєв Бжезінський

Назва:
Збігнєв Бжезінський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,92 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
1.1.
Американець польського походження Збігнєв Бжезінський народився 28 березня 1928 року в Варшаві в сім’ї дипломата. В 1938р. Джезінський-старший був призначений на нову посаду в польському консульстві в Монреалі. У зв’язку з цим сім’я перейшла в Кнаду, де і залишилась після приходу до влади в Польщі Комуністів.
Збічнєв Бжезінський навчався в Монреальському університеті Макгілла, який закінчив в 1949р., потім, в 1953р., отримав степінь доктора філософії в Гарвардському університеті де і залишився викладати міжнародні відносини в університецькім центрі російських досліджень. В 1958 році він отримав американське громадянство. В 1962 році він став професором колумбійського університету в Нью-Йорку, де він брав участь у заснуванні і був обраний першим директором Цнституту з питань комінізму.
Активний політик, він був радником з питань зовнішньої політики і національної безпеки в передвиборчих президентських компаніях Джона Кенеді та Хьюберта Хашфрі (претенденти на посаду президента США в 1976р.). З початком війни у В’єтнамі Бжезінський відомий своєю непримиренністю щодо СРСР, активно захищав політику США і бомбардування В’єтнаму. Але у кінці 60-х років він змінив свою позицію і наполягав на мирному вирішенні конфліктів з Радянським Союзом.
Бжезінський брав участь у створенні і в 1973 році очолив трьохсторонню комісію – приватну організацію, яка об’єднювала американських, японських і західноєвропейських політичних лідерів. Створену з ціллю спільного вирішення загальних економічних проблем.
В роки правління президента США Джеммі Картера (1977-1980рр.) Бжезінський займав посаду радника президента з національної безпеки. Він виконував головну роль у вирішенні зовнішньополітичних задач адміністрації Картера. Наприклад Бжезінський наполягав на тому, щоб Сполучені Штати покращували взаємовідносини з країнами “третього світу”, з державами які мають значні запаси природніх ресурсів і велике за кількістю населення, які в майбутньому сприяли б посиленню позицій США в швидкозмінюючомуся світі.
В 1981 році Бжезінський продовжував свою академічну кар’єру: в Колумбійському університеті в якості професора американської зовнішньої політики і в Джорджтоунському університетському Центрі стратегічних і міжнародних досліджень. Бжезінський також був наставником держсекретаря США Мадлен Олбрайт. На сьогоднішній час він продовжує викладацьку і кандидатську діяльність. [15]
Талановитий письменник З. Бжезінський багато своїх робіт присвятив дослідженню Радянського Союзу, а також питанням стратегії США на зовнішньополітичній арені. Серед його робіт “Ідеологія і сила радянської політики”, “Позаконтролем”,, “Плани гри”, “Влада і принципи”, “Великий провал: народження і смерть комунізму в ХХст.”, “Велика шахівниця. Американська першість та її стратегічні імперативи”, дві останні являються найбільш популярними.
Книгу про кризу комунізму “Великий провал: народження і смерть комунізму в ХХ ст.” Бжезінський почав писати в 1986 році, закінчив в 1988 році, а на рік пізніше вона була опублікована. І декілька років не пройшло, як здійснилося передбачення автора книги, що комунізм – “найбільш незвичайна політичне та інтелектуальне заблудження ХХ ст.., зустріч з яким повернуася для людства катастрофою і до початку майбутнього століття стане всього на всього спогадом минулого”. [20]
В цій праці Бжезінський різко критикує Радянський Союз і комунізм як ідеологію взагалі. Починаючи із зародження комуністичних ідей аж до їх практичного втілення в Росії, автор намагається пояснити чому саме ця ідеологія стала прийнятною в тодішньому суспільстві.
Бжезінський провдить аналзі в своїй праці всієї історії СРСР: політичної системи Ленінського типу; ідеологічної закоренілості сталінізму та гласності і перебудови Горбачова. Саме проаналізувавши цю ситуацію він доходить логічного висновку про загибель комунізму у Східній Європі: “Таким чином, зазначає Бжезінський, в кінці 80-х років ХХ ст.. світ спостерігає агонію комунізму-вчення, яке намагалося побудувати найбільш гуманне суспільство, але яке призвело до масового гніту”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Збігнєв Бжезінський

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок