Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Чарльз Томпсон Ріс Вілсон (Wilson) за метод візуального виявлення траєкторій електрично заряджених часток за допомогою конденсації пари роки життя: 1869 - 1959 рр.

Нобелівський лауреат Чарльз Томпсон Ріс Вілсон (Wilson) за метод візуального виявлення траєкторій електрично заряджених часток за допомогою конденсації пари роки життя: 1869 - 1959 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Чарльз Томпсон Ріс Вілсон (Wilson) за метод візуального виявлення траєкторій електрично заряджених часток за допомогою конденсації пари роки життя: 1869 - 1959 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,96 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Чарльз Томпсон Ріс Вілсон (Wilson)


за метод візуального виявлення траєкторій електрично заряджених часток за допомогою конденсації пари
роки життя: 1869 - 1959 рр.
Шотландський фізик Чарльз Томпсон Ріс Вілсон народився 14 лютого 1869 р. на фермі неподалік від Гленкорса, в родині фермера Джона Вілсона й Енні Кларк Вілсон із Глазго. Він був наймолодшим з восьми дітей, яких мав його батько від двох шлюбів. 1873 р. батько помер і родина переїхала в англійське місто Манчестер. У Манчестері Вілсон відвідував Грінхейську академічну школу, після закінчення якої 1884 р. вступив до Оуенс-коледжу (нині Манчестерський університет). Там він протягом трьох років вивчав науки й 1887 р. дістав ступінь бакалавра. Ще один рік був присвячений вивченню філософії, логіки й грецької мови. 1888 р. Вілсон вступив до Сідней-сассекс-коледжу в Кембриджі, де й визначив своє покликання – фізику. Здобувши науковий ступінь у Кембриджі (1892), Вілсон залишається там для проведення наукових досліджень. Проте через сімейні обставини 1894 р. покидає Кембридж і вчителює в Бредфордській середній школі, продовжуючи експериментальні роботи в Кавендишській лабораторії, яку очолював Дж.Дж.Томпсон. Під час дослідів за допомогою приладу, названого камерою розширення, який призначався для імітації дощу й туману, він відкриває явище іонної конденсації. У процесі цієї роботи Вілсон істотно вдосконалює конструкцію своєї камери, яка згодом стала відомою як іонізаційна камера. У 1895–1904 рр., досліджуючи далі іонну конденсацію та атмосферну електрику, Вілсон відкриває метод конденсації пари під дією різних агентів, продемонструвавши (1897), як за певних умов кожний заряджений іон стає центром конденсації парів води, у зв’язку з чим присутність іонів є видимою для ока. Продовжуючи 1910–1913 рр. досліди з використанням своєї камери (згодом камера Вілсона), він спостерігав і сфотографував сліди (треки) заряджених часток. 1927 р. Вілсон був нагороджений Нобелівською премією з фізики «за метод візуального виявлення траєкторій електрично заряджених часток за допомогою конденсації пари». У 1900 р. Вілсон повернувся в Кембридж і працював там до 1934 р., з 1925 до 1934 р. – на посаді професора натурфілософії. Після відставки 1934 р. Вілсон повернувся на батьківщину в Шотландію. У 1907 р. Вілсон одружився з Джесі Фрейзер Дік, дочкою міністра; у них було дві дочки й син. Вілсон був відомий як спокійна, тиха людина, яка прагнула до пізнання законів природи, але абсолютно байдужа до почестей і престижу. Після нетривалої хвороби він помер у Карлопсі, поблизу Единбурга 15 листопада 1959 р. Крім Нобелівської премії, Вілсон був нагороджений медалями Х’юза (1911) і Коплі (1935) Лондонського королівського товариства, а також іншими численними нагородами й почесними науковими ступенями. В 1937 р. йому було присвоєно дворянський титул.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Чарльз Томпсон Ріс Вілсон (Wilson) за метод візуального виявлення траєкторій електрично заряджених часток за допомогою конденсації пари роки життя: 1869 - 1959 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок