Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Рональд Гаррі Коуз (Coase) за відкрит-тя і роз'яснення значення вартості укладання угод та майнових прав для інституціональної структури економіки та її функціонування рік народження: 1910 р.

Нобелівський лауреат Рональд Гаррі Коуз (Coase) за відкрит-тя і роз'яснення значення вартості укладання угод та майнових прав для інституціональної структури економіки та її функціонування рік народження: 1910 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Рональд Гаррі Коуз (Coase) за відкрит-тя і роз'яснення значення вартості укладання угод та майнових прав для інституціональної структури економіки та її функціонування рік народження: 1910 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,85 KB
Завантажень:
514
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Рональд Гаррі Коуз (Coase)


за відкрит-тя і роз'яснення значення вартості укладання угод та майнових прав для інституціональної структури економіки та її функціонування
рік народження: 1910 р.
Англійський економіст Р.Коуз народився 29 грудня 1910 р. у Вілсдені, передмісті Лондона, в сім'ї поштових служ-бовців. 1929 р. він закінчив класичну середню школу і, склавши іспити з курсу комерція, перейшов до Лондонської школи економіки. Там його вчителем був А.Плант, відомий англійський економіст, спеціаліст з проблем управління бізнесом, який прищепив своєму учневі глибокий інтерес до вивчення проблем власності. Отримавши стипендію Е.Касселя, Коуз 1931/32 академічний рік про-вів у США, де вивчав структуру американської промисловості. І тут по-вністю визначилися його подальші інтереси та кар'єра. Вперше Коуз серйозно заявив про себе у листопаді 1937 р., опублі-кувавши в журналі "Економіка" фундаментальну працю "Природа фірми", де він узагальнив зібраний матеріал. Після повернення до Англії 1932 р. Коуз закінчив Лондонську шко-лу економіки і розпочав викладацьку діяльність, спочатку в Школі економіки і статис-тики в Данді (І932-1934 рр.), потім в Ліверпульському університеті (1934-35 рр.), а від 1935 р. – в Лондонській школі економіки, куди його запросили читати курс економіки організацій та підприємств суспільної сфери. 1946 р. Коуз був при-значений відповідальним за основний навчальний курс з економіки цього закладу. 1948 р. Коуз, будучи стипендіатом Фонду Рокфеллера, протягом 9 місяців перебуває в США, де вивчає організацію американської служби радіомовлення. 1951 р. після присудження докторського ступеня Коуз переїздить до США. Впродовж 1951-1958 рр. він працює в Університеті в Буффало (штат Нью-Йорк), потім – в університеті штату Віргінія, а 1964 р. стає профе-сором Чиказького університету й одночасно – головним редактором “Журналу економіки і права”. Переймаючись інституціональними проблемами, Коуз у 50-ті роки пише ряд статей з аналізу природи і походження стабільності державних монополій на прикладі установ зв’язку і радіомовлення. Своїми роботами Коуз здійснив прорив у розумінні інституціональної структури економіки. Науковий авторитет ученому-економісту забезпечили праці “Природа фірми”(1937), “Дискусія про граничні витрати” (1941), “Про-блема соціальних витрат" (І960) тощо. 1982 р. він вийшов у відставку, але продовжував проводити наукові дослідження в рідному університеті. Р.Коуза удостоєно Нобелівської премії з економіки 1991 р. за "відкрит-тя і роз'яснення значення вартості укладання угод та майнових прав для інституціональної структури економіки та її функціонування". Р.Коуз – член Американської та Британської академій наук, почесний професор Чиказького університету.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Рональд Гаррі Коуз (Coase) за відкрит-тя і роз'яснення значення вартості укладання угод та майнових прав для інституціональної структури економіки та її функціонування рік народження: 1910 р.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок