Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Арчер Джон Портер Мартін (Martin) за відкриття методу розподільної хроматографії роки життя: 1910 - 2002 рр.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Арчер Джон Портер Мартін (Martin) за відкриття методу розподільної хроматографії роки життя: 1910 - 2002 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Арчер Джон Портер Мартін (Martin) за відкриття методу розподільної хроматографії роки життя: 1910 - 2002 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,80 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Арчер Джон Портер Мартін (Martin)


за відкриття методу розподільної хроматографії
роки життя: 1910 - 2002 рр.
Англійський біохімік А.Мартін народився 1 березня 1910 р. у Лондоні в родині медиків. У 19 років вступив до Кембриджського університету, одержавши стипендію, що дозволяла йому здобути спеціальність інженера-хіміка. Однак після знайомства з біологом Дж.Холдейном він зацікавився біологією і, змінивши напрям своїх наукових уподобань, захистив 1932 р. ступінь бакалавра з біохімії, а 1936 р. – докторський ступінь. Будучи студентом Кембриджського університету, Мартін працював у «Данн ньютрішнл лабораторі» над розділенням і виділенням вітамінів. Завдяки цій роботі він набув значного досвіду в розподілі тісно пов'язаних між собою хімічних компонентів за допомогою таких методів, як фракційна перегонка, екстракція розчинником й інші аналогічні технології, пов'язані з розподілом компонентів між двома фазами. 1938 р. Мартін обіймає посаду біохіміка в лабораторії Науково-дослідної асоціації вовняної промисловості, де пізніше став працювати і Р.Сінг. Продовжуючи співробітництво, вони відкрили, що целюлоза є ефективним водоутримувальним середовищем для колонкової хромографії. Це відкриття привело їх до розробки 1944 р. методу паперової хромографії, при якому як носій застосовується фільтрувальний папір, що зв'язує воду. Паперова хромотографія була швидко прийнята на озброєння в багатьох галузях хімії і призвела до важливих відкриттів, які стосуються структури білків, антибіотиків, вакцин, полісахаридів і рідкоземельних елементів. 1946 р. Мартін став керівником відділу біохімічних досліджень «Бутс пьюар драг компані» у Ноттінгемі. Протягом наступних двох років він вивчає розподільну хроматографію жирних кислот, працюючи в медичній науково-дослідній раді Лістерівського інституту в Лондоні, потім обіймає посаду біохіміка і керівника відділу фізичної хімії Національного інституту медичних досліджень у Мілл-Хіллі (Лондон). 1952 р. Мартінові і Сінгу було присуджено Нобелівську премію з хімії «за відкриття методу розподільної хроматографії». 1953 р. Мартін разом з Е.Джеймсом розробив метод газорідинної хромаотографії, при якому інертний газ (такий, як аргон, гелій чи азот) служить рухомою фазою, яка протікає над інертною твердою речовиною, просякнутою нелеткою рідиною (силіконова олія чи спирт з високою молекулярною масою). Від 1959 до 1970 р. Мартін був директором «Ебботсбарі лаборатріз, лімітед» і ввійшов до складу ради з медичних досліджень.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Арчер Джон Портер Мартін (Martin) за відкриття методу розподільної хроматографії роки життя: 1910 - 2002 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок