Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Володимира Павлівна Чайка. Л. Божко

Загрузка...

Володимира Павлівна Чайка. Л. Божко

Назва:
Володимира Павлівна Чайка. Л. Божко
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Володимира Павлівна Чайка.
Народилася Володимира Павлівна Чайка 2 квітня 1928 р. в с. Шили Збаразького р-ну. Тернопільської області в сім’ї вчителів. Володимира успадкувала муз. талант, любов до співу від бабусі, яка в селі була найкращою співачкою. Без неї не обходилися жодні свята і події села.
Та хіба лише від бабусі?
Не дарма ж люди в селі і досі родину співачки називають «грайками», музиками... В їх хаті спів, музика завше були в пошані. Ще семирічною дівчинкою Володимира співала пісню Наталки з опери «Запорожець за Дунаєм». В сім’ї багато співали, музикували на різних інструментах: мандоліні, гітарі, скрипці і фортепіано.
Батькові праці в Галичині не дали, а тільки у Центральній Польщі в місті Ловіч (50 км від Варшави). Так і пройшли дитячі роки Володимири Павлівни. Але кожні канікули вони проводили в селі на Батьківщині. Саме в час цих канікул під керівництвом батька родина співала вистави для села. Музика і спів з ранніх років заполонив Володимирене серце і душу.
Не зважаючи на мої музикальні і вокальні здібності, батьки хотіли, щоб Володимира, як і вони, була педагогом. Тому після закінчення школи дівчина поступає у Львівській університет на українську філологію. Але співу після університету, будучи вчителькою української мови та літератури, вона ще не кидала.
І Володимира Павлівна співає. Співає багато, щиро. Згодом хист і покликання привели її до оперної студії Львівського будинку вчителя. Тут вперше в житті вона виступає в ролі головної героїні в опері Аркаса «Катерина».
Після закінчення університету Володимира Павлівна деякий час вчителює у старших класах середньої школи №43 м. Львова. Часто на уроках літератури співала учням романси на слова Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки. Директор школи порадив їй піти у Будинок вчителя у самодіяльний хор. Там невдовзі стала солісткою хору і на конкурсі хорів у Києві як солістка одержала першу премію. Її спів отримав схвальну пресу та відгуки у музичному світі Львова. Спеціалісти відзначають приємний голос виконавиці, яскраву емоційність у веденні партії, принадну артистичність. Радять учитися мистецтву співу. Її подруга, піаністка Марія Крих, приводить Володимиру Павлівну до консерваторії.
Першого вересня 1958 року скульптор Яків Чайка дарує два розкішні букети: першокласниці Надії – дочці і першокурсниці Львівської консерваторії Володимирі Павлівні – дружині. Такий збіг обставин у біографії майбутньої співачки був символічним. Велике бажання вчитись співу, бентежний потяг до краси перебороли всі труднощі.
В. Чайці дуже пощастило вчитися в класі Павла Петровича Кармалюка.
Він – великий майстер не тільки розкрити і розвинути голос своїх студентів, але й розбудити серце і душу кожного з них. «Голубе, голубонько», - тільки так звертався до своїх студентів Павло Петрович. Це тепле, ніжне батьківське звертання до студентів яскраво характеризує його як людину, як педагога. У його класі панувала родинна атмосфера. Панувало відчуття тепла, добра, спокою, доброзичливості.
Сам дуже працьовитий вимагав і від нас великої невпинної праці. Починаючи вивчати оперні твори, Володимира Павлівна повинна була спочатку вивчити зміст опри, епоху, в якій відбувається дія, вивчити напам’ять текст і аж тоді вчили вокальну лінію. Коли вивчали камерні твори чи народні пісні, то спочатку декламували їх як вірші, вкладаючи в них серце і душу. На чорновику підкреслювали наголошені чи то слова, чи то склади, часто і цілі фрази. Павло Петрович допомагав студентам в кожному тексті розкрити задум автора, чітко визначити головну думку, підкреслюючи кульмінаційну точку твору. Він був великим ворогом бездушного співу. У кожне слово, у кожен звук вимагав вкласти душу і частку свого серця. Часто говорив: «Немає холодного співу – є холодне серце». [ ,77]. П. Кармалюк давав своїм студентам вокальні вправи дуже прості, але студенти повинні їх співати з різними відтінками почуттів: радості, горя, злості, ніжності, любові, які змушені були міняти забарвлення голосу чи динаміку, залежно від заданого виразу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Володимира Павлівна Чайка. Л. Божко

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок