Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Нільс Генрік Давід Бор (Bohr) за заслуги в дослідженні структури атомів і випромінювання, продукованого ними роки життя: 1885 - 1962 рр.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Нільс Генрік Давід Бор (Bohr) за заслуги в дослідженні структури атомів і випромінювання, продукованого ними роки життя: 1885 - 1962 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Нільс Генрік Давід Бор (Bohr) за заслуги в дослідженні структури атомів і випромінювання, продукованого ними роки життя: 1885 - 1962 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,72 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Нільс Генрік Давід Бор (Bohr)


за заслуги в дослідженні структури атомів і випромінювання, продукованого ними
роки життя: 1885 - 1962 рр.
Датський фізик Н.Бор народився 7 жовтня 1885 р. у Копенгагені в родині ученого. Нільс учився в Гаммельхольмській граматичній школі в Копенгагені, згодом продовжив навчання в Копенгагенському університеті, де вивчав фізику. 1907 р. завдяки здібностям і працьовитості вже став бакалавром. Його дипломний проект, в якому він визначав поверхневий стан води за вібрації водяного струменя, приніс йому золоту медаль академії наук Данії. 1908 р. Н.Бор блискуче закінчив Копенгагенський університет. 1909 р. йому присвоєно ступінь магістра. Його докторська дисертація з теорії електронів у металах вважалася глибоким теоретичним дослідженням. 1911 – 1912 рр. він працював у Кембриджі у Дж.Томсона (відкривач електрона). 1912-1913 рр. співпрацює з Е.Резерфордом у Манчестері (вивчалися проблеми радіоактивності елементів і структура атома). 1913 р., базуючись на ідеї М.Планка про кванти енергії, Бор на основі моделі атома Резерфорда сформулював власну теорію воднеподібного атома за двома постулатами, що безпосередньо відкидали класичні уявлення і закони. Це була перша квантова модель атома, що започаткувала нову еру в атомній теорії. Відповідно до цієї теорії планетарна структура атома і властивості його спектра випромінювання легко пояснюються, якщо припустити, що рух електрона в атомі обмежений. 1918 р. Н.Бор сформулював важливий для нової атомної теорії принцип відповідності, що показує, коли саме діють квантові обмеження, а коли досить і класичної фізики. 1920 р. Н.Бор став директором створеного ним же Інституту теоретичної фізики, що набуває статусу міжнародного центру фізиків-теоретиків і відіграє значну роль у міжнародному спілкуванні учених (Інститут Нільса Бора). 1922 р. його нагороджено Нобелівською премією з фізики «за заслуги в дослідженні структури атомів і випромінювання, продукованого ними». Н.Бор багато зробив для розвитку ядерної фізики. Він – автор теорії проміжного або складеного ядра (1936), один з творців краплевої моделі ядра і теорії розщеплювання атомного ядра (1939). 1943 р., за окупації, Н.Бор після попередження про запланований арешт іммігрує до Швеції, а звідти разом з сином до Англії. 1957 р. одержав першу премію «За мирний атом» за свою роль щодо попередження світу про небезпеку ядерної зброї. Н.Бор помер 18 листопада 1962 р. у власному будинку в Копенгагені від серцевого нападу.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Нільс Генрік Давід Бор (Bohr) за заслуги в дослідженні структури атомів і випромінювання, продукованого ними роки життя: 1885 - 1962 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок