Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Цзундао Лі (Lee) за проникливе дослідження так званих законів збереження, яке призвело до важливих відкриттів у фізиці елементарних частинок рік народження: 1926 р.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Цзундао Лі (Lee) за проникливе дослідження так званих законів збереження, яке призвело до важливих відкриттів у фізиці елементарних частинок рік народження: 1926 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Цзундао Лі (Lee) за проникливе дослідження так званих законів збереження, яке призвело до важливих відкриттів у фізиці елементарних частинок рік народження: 1926 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,98 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Цзундао Лі (Lee)


за проникливе дослідження так званих законів збереження, яке призвело до важливих відкриттів у фізиці елементарних частинок
рік народження: 1926 р.
Китайсько-американський фізик Цзундао Лі народився 23 листопада 1926 р. в Шанхаї. 1943 р. він закінчив середню школу і вступив до Національного університету Чеузян в Куейчу. Отримавши стипендію китайського уряду, Лі в 1946 р. вступив до Чиказького університету, студентом якого був і Янг Чженьнін, майбутній його колега. Докторську дисертацію Лі успішно захистив у 1950 р. 1950 р. Лі одружився з Чін Юйгжан (Жаннет), у них двоє синів. 1953 р. Лі стає асистент-професором фізичного факультету Колумбійського університету, а в 29-річному віці - наймолодшим професором за всю історію Колумбійського університету. Від 1960 до 1963 р. Лі займає посаду професора Інституту фундаментальних досліджень, а 1963 повертається до Колумбійського університету. Дружба з Янгом тривала, вони часто зустрічалися, обговорюючи наукові проблеми, одна з них стосувалася двох зовнішньо різних типів К-мезонів - нестабільних частинок, виявлених серед уламків продуктів бомбардування атомних ядер частинками високої енергії. Закон збереження парності було вперше чітко сформульовано 1925 р. і від тоді набув загального визнання. Дослідники ніколи не піддавали прямій експериментальній перевірці збереження парності за слабкої взаємодії, мабуть тому, що були внутрішньо переконані в ній. У процесах розпаду тета- і тау-мезонів головну роль відіграла саме слабка взаємодія. Все це відкривало нові перспективи наукових досліджень і підживляло надію на можливість досягнення мети, поставленої Альбертом Ейнштейном – побудови єдиної теорії, що охоплює всі чотири фундаментальних взаємодії. Лі і Янгові було присуджено Нобелівську премію з фізики 1957 р. «за проникливе дослідження так званих законів збереження, яке призвело до важливих відкриттів у фізиці елементарних частинок». На церемонії вручення премії О.Б. Клейн зі Шведської королівської академії наук заявив: «Послідовність і неупередженість мислення дозволили вам розрубати загадкового мертвого вузла у фізиці елементарних часток, де нині, завдяки вашому блискучому досягненню, експериментальні й теоретичні роботи йдуть безперервним потоком». Наукові інтереси Цзундао Лі були різнобічними. Він успішно працював у таких галузях фізики, як теорія поля, статистична механіка (наука про атомне походження теплових явищ), гідродинаміка, теорія турбулентності й астрофізика. Колеги характеризували Лі як скромну, замкнену людину. Сам Лі вважав своїм основним заняттям - роздуми. В часи відпочинку він читав романи з загадковими сюжетами і слухав музику. Від 1963 р. Лі - громадянин Сполучених Штатів Америки. 1957 р. Лі Цзундао отримав премію Альберта Ейнштейна університету Єшиви; 1958 р. Принстонський університет обрав його своїм почесним доктором. Він - член Національної академії наук США та Американського фізичного товариства.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Цзундао Лі (Lee) за проникливе дослідження так званих законів збереження, яке призвело до важливих відкриттів у фізиці елементарних частинок рік народження: 1926 р.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок