Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Сам’юел Ч.Ч.Тінг (Ting) за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу рік народження: 1936 р.

Нобелівський лауреат Сам’юел Ч.Ч.Тінг (Ting) за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу рік народження: 1936 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Сам’юел Ч.Ч.Тінг (Ting) за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу рік народження: 1936 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,63 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Сам’юел Ч.Ч.Тінг (Ting)


за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу
рік народження: 1936 р.
Американський фізик-ядерник С.Тінг народився 27 січня 1936 р. в Ан-Арборі (штат Мічиган). Батько – професор, спеціаліст з технологій, мати – професор психології. Після народження Сам’юела Тінга родина переїздить до континентального Китаю, потім – до Тайваню. 1956 р. Тінг повертається до Америки без грошей, але з бажанням вступити до Мічиганського університету. Підтриманий стипендіальним фондом, він досягає мети – здобуває ступінь бакалавра з математики й фізики, а пізніше – ступінь магістра з фізики. Рік працює в ЄЦЯД (Європейський центр ядерних досліджень) у Женеві на протонному синхротроні – прискорювачі часток. 1960 р. Тінг одружується з архітектором Кей Луїзою Кюне. Мають двох дочок. 1965 р. переходить на факультет Колумбійського університету в Нью-Йорку, де зацікавився експериментом, проведеним у Гарвардському університеті, який був пов’язаний з “продукуванням пар”, тобто одночасним отриманням електрона і його античастинки – позитрона. Тінг їде до Гамбурга й повторює гарвардський експеримент на прискорювачі ДЕСІ (назва німецького електронного синхротрона). Отримані групою Тінга експериментальні результати підтвердили опис виникнення пар. Надалі Тінг продовжує вивчати виникнення пар і пошук нових частинок, з розпадом яких виникали б електронно-позитивні пари. Свої дослідження він поєднує з викладанням фізики в Массачусетському технологічному інституті (МТІ), де 1969 р. стає професором. 1971 р. Тінг зі своєю групою розпочинає пошук частинок на потужному прискорювачі протонів у Брукхейвенській національній лабораторії в Лонг-Айленді (штат Нью-Йорк). 1974 р. після повторних перевірок результатів експериментів Тінг доходить висновку, що вони виявили не передбачувану раніше частинку, яку він назвав J (джей). 1976 р. “за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу” Тінга було нагороджено Нобелівською премією з фізики. За допомогою прискорювачів Тінг продовжує пошуки нових частинок, працює викладачем в МТІ, де 1977 р. стає першим інститутським професором. Тінг відомий як спокійна людина і наполегливий експериментатор. Він є членом багатьох наукових товариств й академій наук, має нагороди, почесний ступінь Мічиганського університету.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Сам’юел Ч.Ч.Тінг (Ting) за новаторські роботи з відкриття важкої елементарної частинки нового типу рік народження: 1936 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок