Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Спадщина Федора Михайловича Достоєвського

Загрузка...

Спадщина Федора Михайловича Достоєвського

Назва:
Спадщина Федора Михайловича Достоєвського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,43 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Ось вже майже півтора сторіччя навкруги спадщини одного з найвидатніших художників не тільки російської, але і світової літератури Федора Михайловича Достоєвського не утихають запеклі суперечки. По-різному відносилися і відносяться до нього критики і читачі. Одні беззастережно, хоча і з деякими поправками, приймали і приймають все написане достоєвськім, інші вважали та і тепер ще деколи вважають його «шкідливим», «реакційним» і навіть «поганим» письменником. Але найпоширенішим виявилося прагнення протиставити художні твори письменника його поглядам і переконанням. Хто ж має рацію в цій безперервній суперечці? Хто ж він насправді, цей «найважчий» в світі класик? В чому привабливість і «таємниця» його творів? Чому сучасний читач знов і знов звертається до творчості достоєвського? -
Звичайно ж, твори достоєвського цікаві не тільки тим, що в них знайшли віддзеркалення найскладніші проблеми життя Росії середини минулого століття, роздуми письменника про соціальну несправедливість і його пристрасне бажання захистити всіх скривджених і пригноблюваних. Головна заслуга і велич генія достоєвського полягає в тому, що він поставив і спробував вирішити такі глобальні питання буття, як життя і безсмертя, добре і зло в навколишньому світі, віра і безвір'я, співвідношення особи і суспільства і т.п., В романах і повістях достоєвського в його публіцистичних виступах і літературно-критичних статтях відобразилася тривога письменника за долю людства, прагнення застерегти його від згубних наслідків навчань інших радетелей всесвітнього щастя, що закликали пожертвувати в ім'я торжества абстрактних «теорій» мільйонами життів. Він мріяв про духовне відродження особи, яке можливе, на його думку, тільки через самопізнання, через виховання відчуття відповідальності кожної людини за долю майбутнього миру.
Девізом всього життя і творчої діяльності достоєвського була правда. Письменник був переконаний, що тільки правда і пріоритет загальнолюдських цінностей здатні об'єднати всіх людей і уберегти їх від загибелі. «Прайда вище Некрасова, вище за Пушкіна, вище за народ, вище за Росію, вище всього, - писав він, - а тому треба бажати однієї правди і шукати її, не дивлячись на всі вигоди, які ми можемо втратити через неї, і навіть не дивлячись на всі ті переслідування і гоніння, які ми можемо одержати через неї». >
От чому достоєвській був і залишається художником дивно сучасним, що допомагає нам напередодні XXI століття з надією дивитися в майбутнє.
Народився достоєвській 30 жовтня 1821 року в Москві, в сім'ї лікаря Марі-інськой лікарні для бідних.
Ранні літературні враження майбутнього письменника були вельми різноманітні. Часто вечорами в будинку достоєвськіх влаштовувалися сімейні читання.
Читали «Історію Держави Російського» і повести Н. М. Карамзіна, твори Р. Р. Державіна, В. А. Жуковського, А. З. Пушкіна, М. Н. Загоськіна, І. І. Лажечникова, а також твори західноєвропейських письменників. По спогадах А. М. Достоевского, «брат Федя більше читав твори історичні, серйозні, а також романи, що попадалися. Брат же Михайло любив поезію і сам пописував вірші... Але на Пушкіні вони мирилися, і обидва, здається, тоді трохи не всього знали напам'ять...». Любов до Пушкіна достоєвській проніс через все своє життя.
Первинним навчанням дітей в сім'ї займалися спочатку мати з батьком і вчителі, що приходять. В 1833 році достоєвській разом з братом Михайлом був відданий в напівпансіон француза Сушара (Н. І. Драшусова), а через рік в пансіон Л. І. Чермака, де викладали тоді відомі московські учені і педагоги. ^
Весною 1837 років батько відвіз два старших синів, Михайла і Федора, в Петербург- для підготовки до надходження в Головне інженерне училище, куди майбутній письменник був зарахований в січні наступного року. Ніякого ваблення ні він, ні його брат до військової служби не випробовували.
Роки, проведені в Інженерному училищі, були для достоєвського часом напруженої внутрішньої роботи. Сумлінно вивчаючи спеціальні предмети, передбачені програмою, він багато займався самоосвітою.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: Спадщина Федора Михайловича Достоєвського

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок