Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Пауль Каррер (Karrer) за дослідження каротиноїдів і флавінів, а також за вивчення вітамінів А і В2 роки життя: 1889 - 1971 рр.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Пауль Каррер (Karrer) за дослідження каротиноїдів і флавінів, а також за вивчення вітамінів А і В2 роки життя: 1889 - 1971 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Пауль Каррер (Karrer) за дослідження каротиноїдів і флавінів, а також за вивчення вітамінів А і В2 роки життя: 1889 - 1971 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,77 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Пауль Каррер (Karrer)


за дослідження каротиноїдів і флавінів, а також за вивчення вітамінів А і В2
роки життя: 1889 - 1971 рр.
Швейцарський хімік П.Каррер народився у Москві (Росія) 21 квітня 1889 р., де його батько працював дантистом. Коли хлопчику було три роки, родина повернулася на батьківщину, до Швейцарії. Каррер ще з середньої школи прагнув до науки. Вступивши 1908 р. до Цюріхського університету, Каррер вивчав хімію в А.Вернера. 1911 р. майбутній учений одержав докторський ступінь за дисертацію з комплексних сполук кобальту і став асистентом Вернера в Хімічному інституті при цьому університеті. Перша наукова стаття Каррера, присвячена органічним сполукам миш'яку, глибоко вразила П.Ерліха, отже, він і запропонував 1912 р. Карреру стати його асистентом у Науково-дослідницькому хіміко-терапевтичному інституті у Франкфурті-на-Майні. З початком першої світової війни 1914 р. Каррер був змушений служити у швейцарській армії артилерійським офіцером, однак 1915 р., після смерті Ерліха, повернувся до Франкфурта-на-Майні, щоб продовжувати наукові дослідження в галузі хімії в Хіміко-терапевтичному інституті. Там він вивчає хімію рослинних продуктів. У грудні 1919 р. Каррер приймає після Вернера посаду професора хімії і директора Хімічного інституту. Тут він проводив дослідження цукру, амінокислот і білків. 1927 р. Каррер довивчає антоціаніни – групи пігментів, що дають червоне і синє фарбування квіткам рослин. На початку 30-х років Каррер, спираючись на знання органічних пігментів, продовжує вивчення вітамінів. З понад 100 т сироватки він одержав невелику кількість жовтого, розчинного у воді азотовмісного пігменту – лактофлавіну, що пізніше став відомий як рибофлавін чи вітамін У2. Шляхом хімічного аналізу Каррер вивів його формулу і молекулярну структуру, а 1935 р. синтезував цю речовину. 1937 р. ученому було присуджено Нобелівську премію з хімії «за дослідження каротиноїдів і флавінів, а також за вивчення вітамінів А і В2». Він поділив цю премію з англійським хіміком У.Хоуорсом. Через рік після вручення Нобелівської премії Каррер синтезував вітамін Е, а за ним вітамін К. Згодом Каррер зайнявся вивченням нікотинамід-аденін-динуклеотиду (НАД) ферментної речовини, що регулює обмін водню між молекулами у клітинах й у такий спосіб створює внутрішньоклітинну енергію. 1942 р. учений визначив структуру цієї речовини. Протягом 1950-1953 рр. він був ректором Цюріхського університету, продовжував займатися науковою діяльністю і після виходу у відставку 1959 р. Каррер помер у Цюріху 18 червня 1971 р. після нетривалої хвороби.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Пауль Каррер (Karrer) за дослідження каротиноїдів і флавінів, а також за вивчення вітамінів А і В2 роки життя: 1889 - 1971 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок