Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> АНТОНИЧ Богдан Ігор Український поет

АНТОНИЧ Богдан Ігор Український поет

Назва:
АНТОНИЧ Богдан Ігор Український поет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,09 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
АНТОНИЧ Богдан Ігор
Український поет
Народився 5 жовтня 1909 р. на Лемківщині в с. Новиця Горлицького повіту (нині Польща). Батько, сільський священик Василь Кіт, незадовго до народження сина змінив прізвище на більш поважне — Антонич. Початкову освіту здобув удома, потім навчався в Сяноцькій гімназії — єдиному на всю Лемківщину навчальному закладі, де крім польської, грецької та латинської мов вивчали ще й українську.
Коротке життя поета було сповнене творчих пошуків, падінь і злетів. У 1933 р. закінчив Львівський університет з дипломом магістра філософії. Знав усі слов’янські, англійську й німецьку мови. З 1928 р. жив у Львові.
Писати вірші почав ще навчаючись у гімназії. За життя видав три поетичні збірки: «Привітання життя» (1931), «Три пер-стені» (1934), «Книга Лева» (1936). Збірки «Зелена Євангелія» і «Ротації», підготовлені поетом до друку, вийшли вже після його смерті (1938). Частина віршів і поема «Довбуш» залишилися в рукописах. За збірку «Три перстені» одержав премію Товариства письменників і журналістів. Критики називали його «найбільшим після Франка. національним поетом».
Чільне місце у творчості Б. І. Антонича посідають поезії, звернені до рідного краю, його казкової природи й людей. Як лірик філософського спрямування найповніше виявив себе в численних мініатюрах.
Помер 6 липня 1937 р. у Львові.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: АНТОНИЧ Богдан Ігор Український поет

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок