Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Енріко Фермі (Fermi) за доведення існування нових радіоактивних елементів і пов'язане з цим відкриття ядерних реакцій, що спонукаються повільними нейтронами роки життя: 1901 - 1954 рр.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Енріко Фермі (Fermi) за доведення існування нових радіоактивних елементів і пов'язане з цим відкриття ядерних реакцій, що спонукаються повільними нейтронами роки життя: 1901 - 1954 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Енріко Фермі (Fermi) за доведення існування нових радіоактивних елементів і пов'язане з цим відкриття ядерних реакцій, що спонукаються повільними нейтронами роки життя: 1901 - 1954 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,03 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Енріко Фермі (Fermi)


за доведення існування нових радіоактивних елементів і пов'язане з цим відкриття ядерних реакцій, що спонукаються повільними нейтронами
роки життя: 1901 - 1954 рр.
Італо-американський фізик Е.Фермі народився 29 вересня 1901 р. в Римі. Він був молодшим з трьох дітей залізничного службовця Альберта Фермі і вчительки Іди де Гаттіс. Ще в дитинстві Фермі виявив великі здібності до математики і фізики. 1918 р. Фермі, отримавши стипендію, вступив до Вищої середньої школи при Пізанському університеті, а 1922 р. вже здобув докторський ступінь з фізики. Фермі продовжує вивчення сучасної фізики у Німеччині у М.Борна і в Голландії у П.Ерефеста. 1924 р. Фермі веде курс лекцій у Флорентійському університеті і проводить дослідження в галузі статистичної механіки, квантової теорії і теорії електронів у твердому тілі, внаслідок чого ним було побудовано ефективнішу модель атома. 1927 р. Фермі вже очолює кафедру теоретичної фізики в Римському університеті. 1928 р. він одружився з Лаурою Капон, яка належала до відомої в Римі єврейської родини, у них народилися син і дочка. 1933 р. ученим було сформульовано теорію бета-розпаду, а вже 1935 р. Хідекі Юкава на базі ідей Фермі теоретично передбачив наявність р-мезону, а Фермі експериментально спостерігає процес ділення урану, розщепивши важке ядро (ділення урану науково відкрито 1938 р. О.Ганом, Л.Майтнером і Ф.Штрассманом). 1938 р. Фермі було присуджено Нобелівську премію з фізики “за доведення існування нових радіоактивних елементів і пов'язане з цим відкриття ядерних реакцій, що спонукаються повільними нейтронами”. У вересні 1938 р. після прийняття італійським урядом антисемітських законів Фермі з дружиною вирішують емігрувати до США. 1942 р. урядом США було створено Манхеттенський проект зі створення атомної бомби, де Фермі мав забезпечити дослідження ланцюгової реакції й одержання плутонію. Він керував створенням ядерного реактора в Чиказькому університеті. 2 грудня 1942 р. було запущено першу в світі ланцюгову довільно керовану реакцію. Набагато пізніше Фермі було призначено керівником відділу сучасної фізики в новій лабораторії під керівництвом Р.Оппенгеймера для створення атомної бомби в засекреченому містечку Лос-Аламосі (штат Нью-Мексико). У липні 1944 р. родина Фермі одержала американське громадянство і переїхала до Лос-Анджелеса. 16 липня 1945 р. Фермі був свідком першого вибуху атомної бомби поблизу Аламогордо (штат Нью-Мексико), а в серпні 1945 р. атомні бомби вже були скинуті на Хіросіму і Нагасакі. Наприкінці війни Фермі повернувся до Чиказького університету професором фізики і став працювати в Інституті ядерних досліджень. Фермі – людина видатного інтелекту і безмежної енергії – захоплювався альпінізмом, зимовими видами спорту і тенісом. Його було обрано членом багатьох товариств і академій. Помер Фермі від раку шлунку 30 листопада 1954 р. у Чикаго, а наступного року на його честь 100-тий елемент таблиці Менделєєва було названо фермієм.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Енріко Фермі (Fermi) за доведення існування нових радіоактивних елементів і пов'язане з цим відкриття ядерних реакцій, що спонукаються повільними нейтронами роки життя: 1901 - 1954 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок