Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Даріо Фо (Fo) за те, що він, наслідуючи середньовічних штукарів, шмагає владу й авторитет і захищає гідність пригноблених рік народження: 1926 р.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Даріо Фо (Fo) за те, що він, наслідуючи середньовічних штукарів, шмагає владу й авторитет і захищає гідність пригноблених рік народження: 1926 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Даріо Фо (Fo) за те, що він, наслідуючи середньовічних штукарів, шмагає владу й авторитет і захищає гідність пригноблених рік народження: 1926 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,93 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Даріо Фо (Fo)


за те, що він, наслідуючи середньовічних штукарів, шмагає владу й авторитет і захищає гідність пригноблених
рік народження: 1926 р.
Даріо Фо народився 26 березня 1926 р. у Сан-Джіано, маленькому італійському містечку. Зростаючи, він із задоволенням відвідував маленькі трактири та таверни, де міг почути цікаві розповіді склодувів та рибалок, які неодмінно супроводжувалися гострою політичною сатирою. 1940 р. він відправився до Мілана навчатися у Художній академії Брера. Після закінчення Другої світової війни він починає навчання у Політехнічному інституті, але кидає навчання, не склавши декількох іспитів, щоб здобути освіту. У цей час його увагу привертають дизайн сцени та виконання театральних декорацій. Влітку 1950 р. великий Франко Паренті радо приймає його у свою театральну компанію. Деякий час він ще працює помічником архітектора, згодом кидає цю роботу та навчання, розчарувавшися з-за корупції, яка панує у будівництві. 1951-1952 рр. Даріо Фо дебютував із серією монологів під назвою «Малеча», яка мала успіх. Ця серія переросла в особисте шоу на Італійському національному радіо і Фо відомим. 24 червня 1954 р. він одружується з актрисою Франкою Раме. З того часу вона на довгі роки стала невід’ємною часткою театральної компанії Фо-Раме, колегою і помічником Даріо Фо. Окрім того, що Даріо Фо відомий як автор п’єс, він ще є режисером, художником сцени та по костюмах, а іноді він ще складає музику для своїх вистав. 1955 р. Даріо Фо успішно працює у кінематографі, пише сцени разом зі Скарпеллі, Сколою, Пінеллі та Понті. 1957-1958 рр. компанія Фо-Раме робить свій дебют у Міланському Пікколо Театро, після чого відправляється у річний тур по всій Італії. 1961 р. проходить перший виступ за кордоном у Стокгольмі, потім у Польщі. На сьогоднішній день театр Даріо Фо відвідав 73 країни світу. 1968-1969 рр. Фо і Раме створюють нову незалежну театральну компанію «Ассоціаціоне Нуова Сцена», куди входять понад 30 молодих акторів та робітників сцени. За запрошенням RAI 2 Фо повертається на телебачення (1976–1977), на якому він зробив свій дебют понад 15 років тому зі своїми телевізійними інсценіровками. 1981 р. Копенгагенський університет нагородив Фо престижною премією Соннінга, яку він присвятив Франці. 1990-1991 рр. Даріо Фо знову виступає на сцені зі своїми новими монологами. Нобелівську премію з літератури 1997 р. було присуджено Даріо Фо «за те, що він, наслідуючи середньовічних штукарів, шмагає владу й авторитет і захищає гідність пригноблених». На протязі всього свого творчого життя Даріо Фо і Франка Раме вели активне суспільне життя, яке іноді перетворювалося на політичну боротьбу. До 1986 р. Фо написав сорок п’єс, з яких поставлено 39. Його п’єси йдуть зараз у 48 країнах світу.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Даріо Фо (Fo) за те, що він, наслідуючи середньовічних штукарів, шмагає владу й авторитет і захищає гідність пригноблених рік народження: 1926 р.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок