Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Сікорський Ігор

Сікорський Ігор

Назва:
Сікорський Ігор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,92 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Сікорський Ігор
(25 вересня 1889-26 жовтня 1972)
Авіаконструктор і промисловець


Я зробив, що міг, нехай, хто може, зробить краще.
Давньогрецька мудрість
Ігор СІКОРСЬКИЙ (25.05.1889-26.10.1972) Авіаконструктор і промисловець. Освіту здобув у Київському університеті. У 1913 році прийшло всесвітнє визнання за збудовані перші успішні багатомоторні літаки “Руський Витязь” та ”Ілля Муромець”. Після революції (1919) емігрував до США, де заснував свою літакобудівну компанію (1923). 1925-1940 розробив серію надзвичайно успішних літаків, які принесли США престиж та рекорди. У 1939 році взлетів спроектований ним перший у світі вертоліт VC-300.


ЛЕТОВИЩЕ ІМЕНІ ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО
Слідами наших виступів. Пригадуєте, в одній з наших передач ми розповідали про видатного вченого-фізика Олександра Сма-кулу, столітній ювілей якого відзначається у цьому році Всесвітньою організацією ЮНЕСКО. Ще 1930 року він подав перше квантово-механічне пояснення радіаційного забарвлення кристалів, він -автор славнозвісної "формули Смакули", фундатор квантової орга-нічної хімії. 1934 року він винаходить унікальну сполуку - бромйо-дид талію, що й сьогодні використовується в приладах нічного ба-чення, отримує перший в світі патент на спосіб поліпшення якості оптичних приладів, що згодом дістав назву "просвітлення оптики". Він розробив багато приладів твердотільної електроніки, техно-логії оптичних матеріалів і пристроїв, лазерів на рідкоземельних елементах, нелінійні напівпровідникові матеріали, органічні над-провідні структури...
Видатний вчений ХХ-го століття залишив світові неоціненну наукову спадщину. До повернення його славетного імені в історії української науки причетний і автор циклу програм "Нехай не гасне світ науки".
Разом з невеликою групою науковців та працівників Україн-ського телебачення ми побували на американському континенті, в Бостоні, де знімали відеофільм про Олександра Смакулу. На превеликий жаль, учасники експедиції переконалися, що ім'я Олек-сандра Смакули мало кому відоме сьогодні в Массачусеггському технологічному інституті, де він пропрацював понад 30 років. Мало знає його і наша українська діаспора, власні діти вченого не відра-зу могли вказати, де його могила. За важких обставин довелося шукати матеріали для зйомок. "В тому прагматичному світі наше намагання здмухнути пил із забуття імені багатьом здавалося ди-вацтвом. І все ж таки відеофільм буде", — вирішили ми.
Після поїздки по Америці, перебування в Українському науково-му інституті Гарвардського університету, знайомства з науковця-ми діаспори в Бостоні, Нью-Йорку, з науковцями Массачусеггського технологічного інституту, Товариства українських інженерів Аме-рики склалося враження, що в Америці не знають багатьох вели-ких українських вчених, які працювали на науковий потенціал цієї держави. Не знають не лише Олександра Смакулу, не знають і нрофесора-ентомолога Олександра Неприцького-Грановського, не знають і професора-генетика Теодора Добржанського...
Про ентомолога Олександра Неприцького-Грановського у нас була передача, а от про Теодора Добржанського скажемо кілька слів нашим радіослухачам. Народився Добржанський в Немирові 1900 року, генетик, з 1928 року працював у Каліфорнійському тех-нологічному інституті, з 1940 року — професор Колумбійського університету, а з 1962 — професор Рокфеллерівського університе-| ту в Нью-Йорку. Разом з Фордом та Смітом отримав нові дані про швидкість природнього відбору популяцій...—
Але хто ж все-таки із наших співвітчизників залишився в пам'яті Америки навічно?—
Виявляється, що найбільш знане в Америці ім'я Ігоря Івано-вича Сікорського, всесвітньо відомого авіаконструктора — творця та винахідника перших геліокоптерів у світі.
Біографія
Ігор Іванович Сікорський народився 25 травня 1889 року в Києві в сім'ї відомого вченого, доктора медицини, професора Імпера-торського університету Святого Володимира Івана Олексійовича Сікорського. Родина мешкала по вулиці Ярославів Вал, 15.
Його батько народився в селі Антонів, тепер Сквирського райо-ну, був визначним психіатром, психологом і педагогом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Сікорський Ігор

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок