Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Даніел Натанс (Nathans) за відкриття ферментів рестрикації й методів їх використання у дослідженнях молекулярної генетики роки життя: 1928 - 1999 рр.

Нобелівський лауреат Даніел Натанс (Nathans) за відкриття ферментів рестрикації й методів їх використання у дослідженнях молекулярної генетики роки життя: 1928 - 1999 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Даніел Натанс (Nathans) за відкриття ферментів рестрикації й методів їх використання у дослідженнях молекулярної генетики роки життя: 1928 - 1999 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,88 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Даніел Натанс (Nathans)


за відкриття ферментів рестрикації й методів їх використання у дослідженнях молекулярної генетики
роки життя: 1928 - 1999 рр.
Американський спеціаліст у галузі молекулярної біології Даніел Натанс, останній із дев’яти дітей Сари (Левітан) і Сам’юела Натанса, євреїв-емігрантів із Росії, народився 30 жовтня 1928 р. у Вілмінгтоні (штат Делавер). Початкову освіту хлопчик здобув у публічних школах Вілмінгтона. 1946 р. вступив, до Делаверського університету. 1950 році вступає до медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі. Натанс відкрив для себе медицину й під впливом Олівера Лоурі, професора фармакології, вирішив розпочати кар’єру вченого і викладача. Після здобуття в 1954 р. медичного ступеню він працює у Колумбійському пресвітеріанському медичному центрі у Нью-Йорку. З 1955 по 1957 рр. Натанс був співробітником клініки Національного інституту раку в Національному інституті охорони здоров’я у Бетесді (штат Меріленд). 1956 р. Натанс одружився з Джоаною Комберг, у подружжя народилося троє синів. 1959-1962 рр. Натанс був запрошений дослідником до лабораторії Фріца Ліпмана у Рокфеллерівському інституті медичних досліджень у Нью-Йорку. Працюючи з Нортоном Зіндером (спеціалістом у галузі молекулярної генетики), він вивчав роль рибонуклеїнової кислоти (РНК) бактеріофагів у синтезі білків бактеріофагів у пробірці, яка містить клітинний екстракт. У 1962 р. Натанс стає помічником професора мікробіології й керівником генетичного відділу медичної школи Джонса Гопкінса; у 1965 р. він досягає посади ад’юнкт-професора, а через два роки - професора. Протягом цього періоду Натанс продовжує вивчення реплікації бактеріофагів в експериментальних системах, зокрема регуляції процесу реплікації та розміщення генів у молекулах ДНК й РНК. У середині 60-х років Натанс читає лекції з вірусів тварин студентам. Учений особливо зацікавився вірусом 40 мавп, який викликає пухлини у мавп, і зосередив свою увагу на аналізі локалізації й функціонуванні генів ДНК цього вірусу. Розроблені Натансом методи аналізу генетичної структури пізніше були використані для генетичного картування більш складних молекул ДНК, а також для розробки методів рекомбінації ДНК з метою створення бактеріальних “фабрик”, що синтезують такі необхідні для медицини препарати , як інсулін і гормони росту. Натанс розділив Нобелівську премію з фізіології та медицини 1978 р. з Арбером і Смітом “за відкриття ферментів рестрикації й методів їх використання у дослідженнях молекулярної генетики”. З 1980 р. Натанс є професором молекулярної біології й генетики в медичній школі Джонса Гопкінса, а також старший дослідником медичного інституту Говарда Хуга. Серед нагород Натанса - премія з молекулярної біології Національної академії наук (1976). Він є членом Американської академії наук і мистецтв.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Даніел Натанс (Nathans) за відкриття ферментів рестрикації й методів їх використання у дослідженнях молекулярної генетики роки життя: 1928 - 1999 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок