Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Едвін Маттісон Макміллан (McMillan) за відкриття в галузі хімії трансуранових елементів роки життя: 1907 - 1991 рр.

Нобелівський лауреат Едвін Маттісон Макміллан (McMillan) за відкриття в галузі хімії трансуранових елементів роки життя: 1907 - 1991 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Едвін Маттісон Макміллан (McMillan) за відкриття в галузі хімії трансуранових елементів роки життя: 1907 - 1991 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,52 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Едвін Маттісон Макміллан (McMillan)


за відкриття в галузі хімії трансуранових елементів
роки життя: 1907 - 1991 рр.
Американський фізик Е.Макміллан народився в Редоно-Біч (штат Каліфорнія) 18 вересня 1907 р. у родині лікаря. Початкову і середню освіту Макміллан здобув у Пасадені. Навчаючись у середній школі, він відвідує публічні лекції в Каліфорнійському технологічному інституті, де пізніше спеціалізується з фізики й дістає 1928 р. ступінь бакалавра, а на наступний рік стає магістром природничих наук. Докторантський ступінь йому було присуджено 1932 р. у Принстонському університеті за дисертацію з проблеми молекулярних пучків. Після цього він є стипендіатом Державного науково-дослідного фонду в Каліфорнійському університеті в Берклі. Коли 1934 р. Е.Лоуренс заснував радіаційну лабораторію в Берклі, Макміллан увійшов до числа її співробітників. Тут він працює над удосконаленням циклотрона. Під час другої світової війни Макміллан, виконуючи замовлення військового відомства, займався гідролокаторами, мікрохвильовими радіолокаційними установками (радарами) та ядерною зброєю. Після війни він обіймає посаду професора фізики в Каліфорнійському університеті. Основні роботи Макміллана відносяться до ядерної фізики, прискорювальної техніки, фізики високих енергій. При бомбардуванні урану нейтронами разом з Ф.Абельсоном синтезує перший трансурановий елемент – нептуній 239, разом з Г.Сіборгом – плутоній-239 і доходить висновку, що трансуранові елементи повинні утворювати другий ряд рідкоземельних елементів, які згодом дістали назву «актиніди». Незалежно від радянського фізика В.Векслера, Макміллан висунув новий принцип прискорення часток – принцип автофазування, побудував електронний синхротрон на 330 Мев, провів ранні експерименти з фотонародження мезонів. У 1951 р. Макміллану разом із Сіборгом було присуджено Нобелівську премію з хімії «за відкриття в галузі хімії трансуранових елементів». Після отримання Нобелівської премії Макміллан продовжував активно займатися науково-дослідною діяльністю аж до свого виходу у відставку 1973 р. Е.Макміллан помер 1991 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Едвін Маттісон Макміллан (McMillan) за відкриття в галузі хімії трансуранових елементів роки життя: 1907 - 1991 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок