Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ірвінг Ленгмюр (Langmuir) за відкриття і дослідження в галузі хімії поверхневих явищ роки життя: 1881 - 1957 рр.

Нобелівський лауреат Ірвінг Ленгмюр (Langmuir) за відкриття і дослідження в галузі хімії поверхневих явищ роки життя: 1881 - 1957 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ірвінг Ленгмюр (Langmuir) за відкриття і дослідження в галузі хімії поверхневих явищ роки життя: 1881 - 1957 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,68 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ірвінг Ленгмюр (Langmuir)


за відкриття і дослідження в галузі хімії поверхневих явищ
роки життя: 1881 - 1957 рр.
Американський хімік І.Ленгмюр народився 31 січня 1881 р. у Нью-Йорку (у Брукліні) в родині страхового агента. Ленгмюр відвідував школи в Парижі, Нью-Йорку і Філадельфії, потім вступив до Інституту Пратта в Брукліні. 1899 р. після закінчення інституту Ленгмюр продовжує освіту в Колумбійському університеті й Гірничому інституті. 1903 р. він одержав диплом інженера-металурга і переїхав до Німеччини, де продовжив навчання в Геттінгенському університеті, почав займатися дослідницькою роботою. 1906 р. йому було присуджено докторський ступінь. Ленгмюр повернувся до Америки і майже три роки працював викладачем хімії у Стівенсонівському технологічному інституті в Хобоконі (штат Нью-Джерсі). 1909 р. Ленгмюр переходить на роботу в науково-дослідну лабораторію компанії «Дженерал електрик», оскільки в інституті в нього не залишалося часу для дослідницької роботи. Фізичні роботи Ленгмюра присвячені вивченню розрядів у газах, фізиці плазми, електроніці, атомній фізиці, зокрема, хімічним реакціям за високих температур і низького тиску, термічним ефектам у газах, атомній структурі термоіонної емісії: 1912 р. він розвив теорію теплопровідності, 1913 р. вніс вагомий вклад у дослідження процесів в електронних лампах, встановив закон щільності струму термоелектронної емісії («закон Ленгмюра») і сконструював молекулярний манометр, 1916 р. винайшов ртутний високоатомний насос, що у 100 разів перевищував за потужністю відомі аналоги і вивів рівняння для визначення ізотерми мономолекулярної адсорбції, 1919 р. розробив модель атома («модель атома Ленгмюра»), 1924 р. одержав відоме рівняння (рівняння «Ленгмюра-Саха»), 1929 р. разом з Л.Тонксом ввів поняття плазми і плазмових коливань («Ленгмюрівські коливання»). Коли завершилася Перша світова війна, Ленгмюр зацікавився атомною структурою, особливо питаннями, що лежать на стику хімії і фізики. Він вніс свій вклад у розвиток знань про атом, описавши хімічну валентність. 1923 р. Ленгмюр розпочав дослідження властивостей електричних розрядів у газах. 1932 р. Ленгмюру було присуджено Нобелівську премію з хімії «за відкриття і дослідження в галузі хімії поверхневих явищ». Від 1938 р. і до виходу у відставку Ленгмюр присвятив себе вивченню природного середовища, особливо атмосфери. Учений помер 16 серпня 1957 р. у Вудс-Холлі (штат Массачусетс).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Ірвінг Ленгмюр (Langmuir) за відкриття і дослідження в галузі хімії поверхневих явищ роки життя: 1881 - 1957 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок