Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ВОЛИНСЬКИЙ Петро Костьович Український літературознавець і педагог

ВОЛИНСЬКИЙ Петро Костьович Український літературознавець і педагог

Назва:
ВОЛИНСЬКИЙ Петро Костьович Український літературознавець і педагог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,99 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
ВОЛИНСЬКИЙ Петро Костьович
Український літературознавець і педагог
Народився 13 лютого 1893 р. в с. Олика (нині смт Волинської області). Закінчив у 1916 р. Ніжинський історико-філологічний інститут. З 1929 р. — викладач Київського педагогічного інституту. У 1954 р. закінчив Київський університет. З 1947 по 1976 р. працював у Київському педагогічному інституті професором, завідувачем кафедри української літератури.
Наукові інтереси вченого були пов’язані з вивченням історії української літератури. Автор книжок про життя й творчість багатьох українських, письменників різних періодів розвитку літератури. Серед відомих праць, які здобули високу оцінку наукової громадськості, — «Іван Котляревський. Життя і творчість», «Теоретична боротьба в українській літературі (перша половина XIX ст.)» (обидві 1951), «Український романтизм у зв’язку з розвитком романтизму в слов’янських літературах» (1963) та ін.
Велику увагу П. Волинський приділяв створенню підручників і навчальних посібників для учнів шкіл, студентів вищих навчальних закладів.
П. Волинський — автор праці «Основи теорії літератури. Вступ до літературознавства» (1962) та тритомної «Історії української літератури» для студентів (1964—1969), випуск якої у світ став подією в українському літературознавстві.
Понад сто рецензій і статей П. Волинського було опубліковано в періодичних виданнях.
Помер 12 квітня 1982 р. в Києві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: ВОЛИНСЬКИЙ Петро Костьович Український літературознавець і педагог

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок