Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Теодор Рузвельт (Roosevelt) За свою роль у підписанні Портсмутського договору роки життя: 1858 - 1919 рр.

Нобелівський лауреат Теодор Рузвельт (Roosevelt) За свою роль у підписанні Портсмутського договору роки життя: 1858 - 1919 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Теодор Рузвельт (Roosevelt) За свою роль у підписанні Портсмутського договору роки життя: 1858 - 1919 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,04 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Теодор Рузвельт (Roosevelt)


За свою роль у підписанні Портсмутського договору
роки життя: 1858 - 1919 рр.
Т.Рузвельт – історик, політик і 26-й президент США – народився 27 жовтня 1858 р. у Нью-Йорку і був другим з чотирьох дітей торговця склом Теодора Рузвельта й Марти Буллок. Навчався Рузвельт у приватних вчителів і в 1880 р. успішно склав випускні іспити в гарвардській школі Фібета-каппа. У жовтні того ж року він одружився із уродженкою Массачусетса Алісі Хетевей Лі. Весь наступний рік він навчався і подорожував по Німеччині. Повернувшись у США був обраний в асамблею штату Нью-Йорк від республіканської партії. Але незабаром після народження дочки дружина Рузвельта померла. Рузвельт відійшов від політики і якийсь час жив на ранчо. Включившись у політичну діяльність 1886 р., він висуває свою кандидатуру на виборах мера, але зазнає поразки. Тоді він одружився з Едіт Керміт Кероу й оселився на Лонг-Айленді. У родині народилося п'ятеро дітей. В ті роки Рузвельт поєднував обов'язки уповноваженого державної служби США (1889–1895) і комісара поліції Нью-Йорка (1889–1897). 1897 р. його призначають помічником секретаря у справах флоту. У квітні 1898 р. конгрес оголосив війну з Іспанією, причому Рузвельт у чині підполковника організував добровольчий полк, в основному з ковбоїв, що незабаром стали називатися “рузвельтовські берейтори”. Повернувшись до США національним героєм, він висунув свою кандидатуру на посаду губернатора і дістав перемогу з невеликою перевагою у січні 1899 р. У 1900 р. Рузвельт переміг на виборах разом із президентом Мак-Кінлі, однак 14 вересня 1901 р. Мак-Кінлі був убитий, і Рузвельт став президентом, наймолодшим в історії США (йому виповнився лише 41 рік). За підтримки ділового світу і прогресистів 1904 р. Рузвельт більшістю голосів був обраний президентом США на другий термін. Свою перемогу на виборах він витлумачив як мандат на реформи. Під час свого другого президентського терміну він провів закон Хепберна про залізниці, закон про інспекцію якості м'яса тощо. 1904 р. Японія оголосила війну Росії. Рузвельт сподівався, що японські успіхи на морі змусять Росію утриматися від вторгнення в Маньчжурію. Повна перемога тієї чи іншої сторони загрожувала б інтересам США на Тихому океані. 1905 р. на прохання Японії Рузвельт запросив суперників провести мирну конференцію в Портсмуті (штат Нью-Гемпшир). Коли переговори зайшли в безвихідь, Рузвельт звернувся до урядів обох сторін із закликом досягти компромісу. У вересні Портсмутський мир поклав край російсько-японській війні. За свою роль у підписанні Портсмутського договору Рузвельт був нагороджений Нобелівською премією Миру 1906 р. Залишивши Білий дім у березні 1909 р., Рузвельт деякий час провів в Африці, читав лекції в Оксфорді і Сорбонні, подорожував Європою. У 1912 р. виставив свою кандидатуру на президентських виборах, однак зазнав поразки. 6 січня 1919 р. у віці 60 років Рузвельт раптово помер уві сні.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Теодор Рузвельт (Roosevelt) За свою роль у підписанні Портсмутського договору роки життя: 1858 - 1919 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок