Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Герхард Йоханнес Пауль Домагк (Domagk) За відкриття антибактеріального ефекту пронтозіла роки життя: 1895 - 1964 рр.

Загрузка...

Нобелівський лауреат Герхард Йоханнес Пауль Домагк (Domagk) За відкриття антибактеріального ефекту пронтозіла роки життя: 1895 - 1964 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Герхард Йоханнес Пауль Домагк (Domagk) За відкриття антибактеріального ефекту пронтозіла роки життя: 1895 - 1964 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,86 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Герхард Йоханнес Пауль Домагк (Domagk)


За відкриття антибактеріального ефекту пронтозіла
роки життя: 1895 - 1964 рр.
Німецький бактеріолог Г.Домагк народився 30 жовтня 1895 р. у родині Пауля Домагка і Марти (Реймер) Домагк у Лейгау, неподалік від Бранденбургу. Освіту він здобув у Зоммерфельді, де батько працював учителем і помічником директора школи. До Першої світової війни він навчався на медичному факультеті Кільського університету, а коли розпочалася війна, пішов добровольцем на фронт, був поранений, але дослужив у медичних частинах до кінця війни. 1921 р. після поновлення в Кільському університеті, дістав медичний ступінь, захистивши дисертацію з проблеми утворення креатину в організмі людини після навантаження. Тут він починає займатися вивченням можливості використання рентгенівських променів при нефриті й раку. Через три роки стає приват-доцентом (позаштатним викладачем) із загальної патології й анатомії в Інституті патології Грейфсвальда. 1925 р. Домагк одружується з Гертрудою Стрюбе, у них народилися дочка і три сини. У 1928 р. Домагка призначають на посаду професора загальної патології й патологічної анатомії Мюнстерського університету. У цей же час німецький хімічний концерн “І.Г.Фарбеніндустрі” запрошує Домагка очолити експериментальну науково-дослідну лабораторію патології й бактеріології у Ввупперталь-Ельберфельді. На цій посаді він залишається працювати до пенсії. 1932 р., займаючись застосуванням нових барвників у медичній практиці, Домагк виявив, що червоний азобарвник під назвою “пронтозіл” у комбінації із сульфонамідними радикалами є ефективним проти стрептококових інфекцій у мишей. Однією з перших пацієнток, яку лікували із застосуванням пронтозілу, стала його донька Хільдегард, у якої була стрептококова інфекція. Коли вона вже була на порозі смерті, Домагк увів їй велику дозу пронтозіла, і вона швидко одужала. За відкриття антибактеріального ефекту пронтозіла у 1939 р. Домагк був нагороджений Нобелівською премією з фізіології і медицини. У зв'язку з тим, що в 1936 р. Гітлер заборонив німцям одержувати Нобелівську премію, Домагк був арештований, ув'язнений на короткий час і відмовився від нагороди. 1940 р. Домагк приїхав у Стокгольм для дістання диплома й золотої медалі, але відповідно до правил гроші було повернуто в резервний фонд Нобелівського комітету, й він не зміг їх отримати. 1946 р. Домагк зайнявся дослідженням туберкульозу й можливістю його лікування сульфатіазолом і сульфатіодіазолом, а останніми роками свого життя він намагався віднайти речовину для руйнування злоякісних клітин. Помер Домагк у Бюрберзі (Німеччина) 24 квітня 1964 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: Нобелівський лауреат Герхард Йоханнес Пауль Домагк (Domagk) За відкриття антибактеріального ефекту пронтозіла роки життя: 1895 - 1964 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок